Олексій Чернишов: Уряд підтримав законопроєкт щодо впровадження ВІМ-технологій у будівництві

02.12.2021
Олексій Чернишов: Уряд підтримав законопроєкт щодо впровадження ВІМ-технологій у будівництві

Уряд підтримав законопроєкт, який передбачає впровадження технологій інформаційного моделювання (ВІМ-технологій) у будівництві. Нововведення дозволять синхронізувати процес будівництва між його учасниками, підвищити якість контролю робіт на всіх етапах, а також раціональніше використовувати ресурси. Це — один з кроків комплексної реформи сфери містобудування. Про це зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

«Застосування BIM-технологій у будівництві дозволить відійти від застарілих, забюрократизованих виробничих процесів та дублювання робіт. Це – метод управління всім життєвим циклом об’єкта на основі його цифрових, фізичних та функціональних характеристик. У результаті ми отримаємо вищу якість контролю робіт на всіх етапах,  зниження вартості будівництва та підвищення його безпечності», – зазначив Олексій Чернишов.

Очільник Мінрегіону також наголосив, що застосування BIM-технологій один із інструментів комплексної цифрової трансформації всієї будівельної галузі

Зазначимо, розроблений Мінрегіоном законопроєкт покликаний внести зміни до Законів України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про архітектурну діяльність», «Про публічні закупівлі» та «Про будівельні норми».  Зокрема, щодо:

  • запровадження у законодавство нових понять, пов’язаних із застосуванням BIM-технологій;
  • надання повноважень щодо затвердження підзаконних актів, необхідних для поступового переходу до проєктування об’єктів із врахуванням вартості їхнього життєвого циклу вже на етапі проєктування та будівництва;
  • запровадження через п’ять років після набуття чинності Закону обов’язкового використання ВІМ-технологій під час будівництві окремих об’єктів за рахунок державних коштів.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Уряд затвердив розроблену Мінрегіоном Концепцію впровадження технологій будівельного інформаційного моделювання (ВІМ-технологій) в Україні, а також план заходів з її реалізації.

Повернутися вгору