Олексій Чернишов: Уряд спрямував понад 43 млн грн на компенсацію комунальних витрат за червень громадам, які прихистили переселенців

14.10.2022
Олексій Чернишов: Уряд спрямував понад 43 млн грн на компенсацію комунальних витрат за червень громадам, які прихистили переселенців

Кабінет Міністрів України  виділив із резервного фонду Держбюджету понад 43,3 млн грн на відшкодування комунальних витрат за червень громадам, які безоплатно прихистили внутрішніх переселенців у комунальних та державних закладах, а також приватних закладах освіти. Відповідне розпорядження прийняв Уряд під час засідання 14 жовтня.  

«Уряд продовжує підтримувати громади, які надали безкоштовне житло тим, хто змушений був покинути свої домівки через збройну агресію росії. Йдеться про компенсацію за спожиті комунальні послуги у закладах, де облаштували тимчасове житло для вимушених переселенців. Тож, у червні було залучено близько 6,5 тисяч закладів комунальної та державної форм власності та надано прихисток понад 46 тисячам громадянам», — зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Проєкт розпорядження розроблений на основі узагальненої Мінрегіоном інформації, отриманої від обласних військових адміністрацій та профільних міністерств. Компенсація від держави йде на покриття витрат на воду, світло, газ, вивезення сміття, а також купівлю дров, пелет і вугілля.

Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку та умов надання компенсації за спожиті комунальні послуги за розміщення внутрішньо переміщених осіб у будівлях (приміщеннях) об’єктів державної, комунальної та приватної власності у період воєнного стану. Відтепер, починаючи з 1 вересня, компенсацію на оплату комунальних послуг мають змогу також отримувати юридичні та фізичні особи підприємці, які надали безоплатно тимчасове житло ВПО.

Повернутися вгору