Олексій Чернишов: Уряд затвердив Програму та План заходів головування України в Дунайській Стратегії

22.09.2021
Олексій Чернишов: Уряд затвердив Програму та План заходів головування України в Дунайській Стратегії

Уряд схвалив Програму головування України в Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону у період з листопада 2021 року по листопад 2022 року та затвердив План заходів з її реалізації. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Дунайська стратегія – це наша можливість заявити про себе на міжнародній арені та продемонструвати беззаперечні євроінтеграційні прагнення України. Головування має закріпити позитивний міжнародний імідж нашої держави як надійного партнера для співпраці з європейськими країнами», – підкреслив Міністр Олексій Чернишов. 

Зокрема, План заходів головування України в Стратегії передбачає організацію тематичних та публічних заходів. У цих заходах братимуть участь представники 14 країн-учасниць Стратегії, Дунайської транснаціональної програми та Європейської Комісії, а також громадськості та експертного середовища Дунайського регіону. 

На час свого головування Україна визначила два пріоритетних напрями роботи:

  • Сталий розвиток Дунайського регіону: декарбонізація та трансформація економіки;  
  • Розвиток людського капіталу та ринків праці. 

Крім того, у рамках головування Україна сприятиме реалізації Європейського зеленого курсу і впровадженню цифрових інструментів в напрями діяльності Стратегії. 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов наголосив, що Україна стала першою країною, яка, не будучи членом Євросоюзу, головуватиме у Дунайській Стратегії у найближчий рік і відповідатиме за визначення пріоритетних напрямків співпраці країн у рамках ініціативи.

Повернутися вгору