Олексій Чернишов: Уряд збільшив обсяги фінансування проєктів з оновлення інфраструктури водо- та теплопостачання у регіонах

16.06.2021

Кабінет Міністрів України схвалив розпорядження «Про перерозподіл обсягів надання кредитів з державного бюджету, передбачених Міністерству розвитку громад та територій на 2021 рік для реалізації спільних з міжнародними фінансовими організаціями інвестиційних проєктів». Ідеться про проєкти з оновлення інфраструктури тепло- та водопостачання, що реалізуються спільно з Міжнародним банком реконструкції та розвитку.

«Ухвалене Урядом рішення дозволить реалізувати важливі інвестиційні проєкти у регіонах. Зокрема спрямовані на реконструкцію інфраструктури централізованого водопостачання та водовідведення. Водночас комунальні підприємства теплопостачання на місцях отримають допомогу для заміни зношених систем централізованого теплопостачання. Також будуть проводитися заходи для поліпшення енергоефективності та мінімізації викидів парникових газів. Дякую нашим міжнародним партнерам за постійну підтримку у реалізації цих проєктів», – наголосив Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Документ передбачає перенаправлення коштів у розмірі 350 мільйонів гривень для реалізації спільних з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проєктів «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» та «Другий проєкт розвитку міської інфраструктури».

У межах проєкту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» комунальні підприємства теплопостачання отримають допомогу у проведенні реконструкції та заміни зношених систем централізованого теплопостачання. Ідеться про покращення послуг з енергоефективності з одночасним зменшенням їх вартості.

Водночас «Другий проєкт розвитку міської інфраструктури» покращить якість комунальних послуг для близько 6 мільйонів мешканців в 11 містах України.  Зокрема,  в межах проєкту відновлять та замінять пошкоджені системи водопостачання та водовідведення, запровадять нові технології в утилізації твердих побутових відходів для поліпшення екологічної ситуації. Також проведуть низку заходів для поліпшення енергоефективності та мінімізації викидів парникових газів.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов підкреслив, що для зменшення споживання природного газу важливо втілювати програми енергозбереження, термомодернізації у містах і громадах. 

Повернутися вгору