Олексій Чернишов: ВР зареєструвала законопроєкти, необхідні для реформи у сфері містобудування

11.06.2021

У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти, що спрямовані на комплексні зміни у сфері містобудування. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. 

«Ще одна перемога на шляху реформування містобудівної сфери. Верховна Рада зареєструвала відповідні законопроєкти – №5655 та №5656. Документи передбачають повну діджиталізацію усіх процесів у будівництві, а також посилення контролю та функцій органів місцевого самоврядування. Під законопроєктами підписалися 147 та 145 народних депутатів, відповідно, це майже рекордна кількість парламентарів, які виявили бажання та стали співавторами цієї реформи. Сподіваємось на підтримку цих законопроєктів з боку народних депутатів й у залі Верховної Ради вже найближчим часом», – підкреслив Олексій Чернишов.

Зазначимо, йдеться про проєкти законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (реєстр. № 5655) та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування окремих адміністративних зборів за державну реєстрацію у сфері містобудівної діяльності»  (реєстр. № 5656).

Міністр Олексій Чернишов наголосив, що після ухвалення законопроєкту №5655 відбудеться низка важливих змін, зокрема, завдяки розширенню можливостей Єдиної державної електронної системи у сфері будівництві буде мінімізовано паперовий документообіг. Також спроститься реєстрація прав на виконання підготовчих і будівельних робіт, буде переглянута система містобудівного контролю. Водночас відбудеться розмежування повноважень органів державної влади, органів місцевого самоврядування та юридичних осіб.

«Робоча група профільного Комітету ВРУ з доопрацювання законопроєкту щодо реформування сфери містобудівної діяльності завершила свою роботу у стислі строки, адже всі учасники цього процесу розуміли його нагальну необхідність», – зазначила  заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська.

Нагадаємо, Міністр Олексій Чернишов презентував концепцію законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного регулювання у сфері містобудування» 29 березня під час «круглого столу» у Комітеті Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Довідково

Законопроєкт щодо реформування державного регулювання у сфері містобудування було розглянуто на круглому столі у Комітеті ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування і на засіданні правління Асоціації міст України.

Координаційна рада з вирішення проблемних питань у сфері містобудування погодила концепцію законопроєкту та прийняла рішення рекомендувати комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування створити робочу групу для його доопрацювання з метою подальшого внесення на розгляд Верховної Ради України.

Відповідну робочу групу очолила народна депутатка, заступниця Голови комітету ВР Олена Шуляк. До Робочої групи також увійшли заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська, народні депутати – члени комітету, представники Мінрегіону, Мінцифри та Мін’юсту.

Повернутися вгору