Олексій Чернишов закликав місцеву владу долучатися до процесу розбудови індустріальних парків 

08.06.2021

Розбудова мережі центрів креативної економіки та індустріальних парків у громадах – у фокусі нової державної регіональної політики. Йдеться про створення “економічного каркаса” держави спільно з ОДА та органами місцевого самоврядування. Про це зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час засідання Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що відбулося восьмого червня у Дніпрі.

«Рухаємось у напрямку розвитку центрів креативної економіки в Україні. Зокрема, цьогоріч за підтримки держави розпочалася реалізація такого проєкту у Кривому Розі. Також сподіваємось на підтримку парламентом пакету змін щодо розвитку індустріальних парків, зокрема через створення фіскальних стимулів для інвесторів. Тому звертаюся до регіонів із закликом визначати території під створення індустріальних парків та не зволікати з відповідною проєктною документацією», – підкреслив Олексій Чернишов.  

За словами Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова, стратегічна мета цих змін – не лише побудувати комфортну інфраструктуру, а й створити робочі місця у громадах.

Зазначимо, у державному бюджеті на 2021 рік на створення центрів креативної економіки передбачено понад 110 млн гривень. Кошти будуть спрямовані на нове будівництво, реконструкцію чи капітальний ремонт об’єктів, в яких створюватимуться відповідні центри, а також на виготовлення проєктної документації.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов наголосив, що прийняття нової редакції закону «Про місцеві державні адміністрації», яка наразі готується до другого читання у парламенті, – важливий крок для просування реформи децентралізації.

Довідково

Центри креативної економіки – простори, що спрямовані, зокрема, на розвиток Smart-підприємництва у громадах. Йдеться про цифровізацію мікровиробництв із метою покращення їх операційної та бізнес-ефективності. Очікується, що у таких центрах також будуть створені місця для навчання та коворкінгу.

Повернутися вгору