Олексій Чернишов зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом ФРН в Україні Анкою Фельдгузен

07.07.2020

6 липня відбулась зустріч Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова та Надзвичайного і Повноважного Посла ФРН в Україні Анки Фельдгузен.

У зустрічі також взяли участь представники Мінрегіону та Посольства ФРН в Україні. Сторони обговорили, зокрема, стан та перспективи співпраці ЄС, Німеччини та України в рамках реалізації реформи децентралізації, підготовку до місцевих виборів 2020 року та ситуацію з формуванням нового поділу на райони та громади.

За словами Міністра, Україна сьогодні переживає найбільші та найстрімкіші перетворення за всю історію свого існування, навіть попри коронакризу. «Уряд вже затвердив 24 перспективні плани на рівні громад, визначили адміністративні центри, зараз в фінальній стадії визначення районів. Цього тижня відбудеться фінальне засідання з профільним комітетом ВРУ щодо областей, по яких існують певні розбіжності. Впевнений, компроміс буде знайдено і в нас буде база для проведення чергових місцевих виборів у жовтні», – повідомив він.

Щодо змін до Основного Закону в частині децентралізації Міністр зазначив, що реформа відбувається швидше, ніж змінюється законодавство. Очікується, що зміни до Конституції будуть внесені на початку 2021 року. «Місцеві вибори в жовтні відбуватимуться на новій територіальній основі за чинною Конституцією, тож ми передбачаємо певний перехідний період для запуску нової системи територіальної організації влади», – наголосив Олексій Чернишов.

У свою чергу Анка Фельдгузен зазначила, що Німеччина уважно спостерігає за процесом реформи в Україні, адже у цей процес вкладено багато часу, ресурсів та зусиль і що «успішна реалізація реформи децентралізації повністю змінить Україну, яка стане більш європейською».

Також під час зустрічі сторони обговорили й інші питання співробітництва, зокрема, щодо можливості залучення німецької експертної підтримки в частині трансформації вугільних регіонів.

13 травня Уряд схвалив створення Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів України, який є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України, утвореним з метою забезпечення узгодження дій центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій для визначення пріоритетів політики трансформації вугільних регіонів. Головою Координаційного центру є Прем’єр-міністр України.

Мінрегіон спільно з іншими заінтересованими органами підготував та надіслав до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо основних положень проекту Концепції довгострокової національної програми трансформації вугільних регіонів України та першочергових заходів з трансформації вугільних регіонів з використанням найкращих європейських практик.

«Свого часу Німеччина пройшла через подібні трансформаційні процеси окремих регіонів, тож її досвід та експертна підтримка будуть надзвичайно цінними для нас. Україна потребує реформ та перетворення вугільних регіонів. Це досить болюча реформа, яка вимагає стратегії та серйозного фінансування. Адже перетворення триватиме не один рік. Наразі Уряд вже має окрему програму трансформації вугільних регіонів та план розвитку», – наголосив Олексій Чернишов.

Міністр подякував за підтримку і висловив сподівання, що Німеччина й надалі залишатиметься ключовим партнером України з реалізації пріоритетних реформ децентралізації, регіонального розвитку та енергоефективності.

Повернутися вгору