Оприлюднено нові проєкти технічних завдань щодо оновлення державних будівельних норм 

07.09.2021

У Мінрегіоні триває робота над оновленням державних будівельних норм. Наразі оприлюднено два проєкти технічних завдань на розроблення змін до  ДБН, які встановлюють:

  • положення проєктування нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів благоустрою;
  • вимоги щодо застосування комплексу європейських стандартів – Єврокодів для проєктування будівельних конструкцій.

«Оновлення державних будівельних норм є важливим, перш за все, задля підвищення безпеки та комфорту людей. Тому Мінрегіон постійно працює над удосконаленням ДБН відповідно до найкращого європейського досвіду», – наголосила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

При розробленні змін до ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій» передбачено встановити вимоги щодо планувальних та технічних рішень пішохідних зон прибудинкових територій. Це, зокрема, забезпечить виконання вимог інклюзивності.

Основною ж метою розроблення змін до ДБН А.1.1-94-2010 «Проєктування будівельних конструкцій за Єврокодами» є розширення сфери застосування цих норм під час проєктування будівельних конструкцій усіх класів наслідків. Окрім того, планується скасувати вимоги щодо додаткової перевірки конструкцій будівель і споруд, запроєктованих за Єврокодами.

Запрошуємо громадськість долучитись до надання пропозицій за адресами: Міністерство розвитку громад та територій України, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9, Директорат технічного регулювання у будівництві, або ж на електронну адресу: YevstafievVI@minregion.gov.ua

Документи для розгляду – за посиланням: https://bit.ly/3zNXT8fhttps://bit.ly/3jLxe6f

Повернутися вгору