Опубліковані результати дослідження спроможностей у сфері публічного інвестування в Україні

20.10.2021
Опубліковані результати дослідження спроможностей у сфері публічного інвестування в Україні

Опубліковані результати поглибленого дослідження спроможностей центральної, регіональної та місцевої влади у сфері публічного інвестування, яке було проведено за ініціативи Мінрегіону та при підтримці проєкту SURGe «Супровід урядових реформ в Україні». Йдеться про інвестиції, які здійснюються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування за публічні кошти у «тверду» інфраструктуру: дороги, лікарні, школи, дитячі садки, громадські простори. А також у людський і соціальний капітал, інновації, розвиток підприємництва тощо. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря. 

«Результати дослідження є ґрунтовними, це своєрідна збірка практичних рекомендацій, які допоможуть покращити публічне інвестування у регіонах та громадах на всіх рівнях – урядовому, обласному та місцевому. У Мінрегіоні враховують запропоновані рекомендації. Відтак, готується низка змін до чинного законодавства з питань регіональної політики. Переконаний, завдяки успішному співробітництву з проєктом SURGe «Супровід урядових реформ в Україні» та підтримці Уряду Канади кількість ініціатив з підвищення ефективності використання інвестиційних ресурсів буде зростати», — підкреслив заступник Міністра.

Під час роботи над аналітичним звітом було проведено комплексне дослідження стану і проблем публічного інвестування у двох пілотних регіонах: Черкаській і Чернігівській областях. Завантажити дослідження «Публічне інвестування для регіонального розвитку: спроможності, прогалини і рекомендації» можна тут

Дослідження висвітлює результати аналізу спроможностей у таких сферах, як: 

  • стратегічне планування та довгострокове бюджетування; 
  • залучення до планування представників усіх зацікавлених сторін; 
  • координація політик на всіх рівнях врядування та між секторами;
  • використання традиційних та інноваційних механізмів фінансування; 
  • забезпечення прозорих і конкурентоспроможних закупівель із відповідними системами внутрішнього контролю;
  • використання інформації моніторингу та оцінювання для покращення якості управлінських рішень. 

Характеристика спроможності за кожним з напрямів включає: опис міжнародного досвіду, аналіз українського законодавства та наявних практик, характеристику прогалин і рекомендації щодо розв’язання виявлених проблем.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Мінрегіон стане пілотом з впровадження RBM-підходів (методології управління, орієнтованої на результат) – нових стандартів стратегічного планування. 

Довідково

У 2018 році Україна приєдналась до Рекомендації Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо ефективного публічного інвестування на всіх рівнях урядування. 

SURGe – це проєкт міжнародної технічної допомоги Уряду України, який фінансується Урядом Канади та сприяє кращому плануванню і впровадженню в Україні реформ, орієнтованих на громадян, відповідно до Програми діяльності Уряду України та інших стратегічних документів державного рівня. При підтримці проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) прийнято ряд нормативно-правових актів у сфері державної регіональної політики, зокрема: Державна стратегія регіонального розвитку на 2021-2027 роки та План заходів з її реалізації, Закони України «Про засади державної регіональної політики» та «Про особливості стимулювання регіонального розвитку».

Повернутися вгору