Парцхаладзе: При будівництві житла повинні забезпечуватись місця в освітніх закладах: 135 місць на 1 тис. жителів у школах та 38 місць – у дитсадках

28.05.2019

Розрахункові показники забезпечення кількості місць в закладах шкільної та дошкільної освіти згідно з державними будівельними нормами «Планування та забудова територій» складають 135 місць на 1000 жителів у школах та 38 місць на 1000 жителів у дитячих садках.

«З 1 вересня 2018 року діє ДБН «Планування та забудова територій», згідно з нормами якого були розраховані показники забезпечення місцями в школах та дитячих садках. Це середні розрахункові показники: на 1000 жителів не менш ніж 135 місць у школах та не менш 38 місць – у дитячих садках. Радіус пішохідної доступності до школи має бути до 750 метрів, до дитсадка – 300 метрів», – повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе в програмі «Сніданок з 1+1».

На жаль, сьогодні існує диспропорція між темпами будівництва житла та соціальної інфраструктури, зокрема, шкіл та дитячих садків майже в усіх регіонах України, більш за все – у великих містах, обласних центрах.

Серед проблем забезпечення житлових масивів освітніми закладами в Мінрегіоні називають відсутність актуальної містобудівної документації і контролю відповідності детальних планів територій генплану населених пунктів. А також відсутність вільних ділянок для будівництва шкіл і садків при точковій забудові в центральних частинах міст і в умовах існуючих житлових масивів – норма розміру земельної ділянки для міської школи складає не менше 1,4 га.

Однією з важливих причин Парцхаладзе також назвав те, що містобудівні умови та обмеження часто видаються з порушеннями – це зловживання посадових осіб органів місцевого самоврядування – головних архітекторів міст. «Містобудівні умови та обмеження вони видають за застарілим містобудівним ДБН. Тоді як новий ДБН «Планування та забудова територій» діє вже з вересня минулого року», – сказав він.

Міністерство розробило план заходів для вирішення цих проблем. Зокрема, згідно з діючим ДБН «Планування та забудова територій» розраховані показники забезпечення місць в школах та дитсадках і радіуси пішохідної доступності до цих закладів.

Повернутися вгору