Парцхаладзе: Зупинки громадського транспорту обов’язково мають робити безпечними для людей

30.09.2019

Від вересня 2018 року в Україні набули чинності нові державні будівельні норми щодо вулиць і доріг – ДБН «Вулиці і дороги населених пунктів». Відповідно до них, всі нові та реконструйовані зупинки громадського транспорту мають будуватися з обов’язковими захисними стовпчиками від можливого наїзду автобусів, тролейбусів, маршруток та інших авто. І місцева влада має активно ініціювати та впроваджувати ці важливі для людей зміни. Адже це безпека кожного громадянина.

На цьому наголосив заступник міністра Лев Парцхаладзе.

Він підкреслив, що сьогодні по Україні вкрай мало таких безпечних зупинок. Це підтверджують і результати опитування користувачів соцмережі  Facebook, яке відбулось на його сторінці. Всього до 5% опитуваних проголосували за те, що на найближчій зупинці біля їх будинку є захисні стовпчики. «Тому місцева влада має якнайскоріше вирішувати це питання. Тим паче, що скоро холоди – дощ, сніг, ожеледиця. А це підвищує ризик невчасного гальмування і виникнення можливих ДТП», – відмітив він.

Захисні стовпчики за можливості мають також розміщуватися не лише перед зупинками, а й вздовж тротуарів, на великих перехрестях і біля наземних переходів з підвищеною небезпекою для пішоходів. Таку норму заплановано найближчим часом теж внести у ДБН.

Окрім захисних металевих стовпчиків на під’їздах до зупинок громадського транспорту мають  встановлюватися огорожі перильного типу відповідно до ДСТУ Б В.2.3-11 “Огородження дорожнє перильного типу. Загальні технічні умови”. Крім цього, на зупинках повинні бути передбачені засоби інформування пасажирів (електронні табло, таблиці з розкладом та схемою руху тощо) та автомати з продажу квитків. При цьому, вони не повинні погіршувати видимість для водіїв або заважати руху пішоходів.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

111

Повернутися вгору