Під час будівництва ТЦ мають передбачати  покращені умови праці для співробітників – ці норми ДБН вступають в дію в серпні

22.05.2019

 

З 1 серпня цього року під час будівництва нових або реконструкції існуючих торговельних і торговельно-розважальних центрів необхідно обов’язково передбачати окремі паркомісця та зручні службові приміщення для персоналу. Відповідні зміни до ДБН «Підприємства торгівлі» вже опубліковані в Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Комфортні умови праці для співробітників торгівельних центрів – це запорука надання якісних послуг. На жаль, вони створені не всюди. . Нещодавно ми прийняли нові зміни до будівельних норм щодо підприємств торгівлі, у яких прописали обов’язкове проектування під час будівництва ТЦ та ТРЦ необхідних зручних службових приміщень для працівників, а також окремих паркомісць для них. Ці нові норми вже опубліковано. Тому торгівельні центри, які будуть проектуватися чи реконструюватися з 1 серпня цього року, мають дотримуватись цих норм», – написав він.

Згідно з опублікованими змінами, на ділянках торговельних і торговельно-розважальних центрів (комплексів) у їх складі чи в пішохідній доступності від них необхідно розміщувати:

  • об’єкти сервісного обслуговування для працівників (це приміщення побутового обслуговування, санітарно-гігієнічні кімнати, душові, кімнати для особистих речей, прийому їжі, відпочинку тощо);
  • місця паркування і зупинок легкових автомобілів для працівників;
  • місця паркування і зупинок вантажних автомобілів та автобусів, які обслуговують будівлю (за необхідності).

Умови розміщення парковок для відвідувачів і працівників, а також необхідна кількість машиномісць визначаються згідно з ДБН Б.2.2-12 «Планування і забудова територій”. При цьому, не менше 10% місць на парковках повинні бути обов’язково облаштовані для людей з інвалідністю.

Зміна № 1 до ДБН В.2.2-23-2009 «Підприємства торгівлі» розроблена фахівцями ПАТ «КиївЗНДІЕП».

ДБН «Підприємства торгівлі» поширюється на проектування нових, реконструкцію і розширення існуючих будівель та окремих приміщень підприємств роздрібної торгівлі (магазинів, ринків) за винятком будинків оптової торгівлі, автосалонів і магазинів автозапчастин, зброї, складів будівельних матеріалів, виробничих фірм та магазинів тимчасового функціонування.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

60872818_444924946073057_4126817286252134400_n

Повернутися вгору