Підвищення енергоефективності та розвиток відновлюваної енергетики – запорука економічного росту кожної територіальної громади

03.03.2016

Держенергоефективності-2Про це сказав Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи перед мерами міст на навчально-практичному семінарі «Енергозбереження та енергоефективність: умови та перспективи впровадження новітніх технологій в сучасному місті», який організовано Всеукраїнською громадською організацією «Клуб мерів».

Яскравим прикладом найбільш енергоефективного та енергозберігаючого приміщення в Україні Сергій Савчук назвав бізнес-центр «Кристал»  у якому проходить семінар. «Цей бізнес-центр можна сміливо назвати «розумним будинком». Він диспетчеризований та абсолютно автономний від тепломереж. У якості джерела виробництва тепла використовують теплові насоси. Фасадні світлопрозорі конструкції – це суперсучасне скло з аргоновим наповнювачем та «розумною» кристалізацією поверхні. Все це дозволяє щорічно лише на опаленні економити близько 7 млн. грн., або 0,7млн. куб. м газу», – наголосив він. Сергій Савчук. Він зазначив, що ця будівля є прикладом для керівництва місцевих громад, як управляти комунальними об’єктами, на кшталт шкіл, лікарень, дитячих садочків.

Голова Держенергоефективності наголосив, що сьогодні процес децентралізації започатковує самодостатні механізми розвитку територіальних громад. І саме енергоефективність та використання відновлюваних джерел енергії сприятиме розбудові ринку енергоефективних матеріалів та обладнання, створенню нових робочих місць та збільшенню надходжень до місцевих бюджетів

«Це точки росту нашої економіки, де можуть працювати як малий так і середній бізнес, органи місцевого самоврядування в рамках програм державно-приватного партнерства», – сказав він.

За його словами, в успішності державної програми з енергоефективності важливу роль відіграли муніципалітети. Сергій Савчук навів приклад Луцького ОСББ, яке взяло кредит на утеплення будинку на 2 млн грн. З них Держенергоефективності відшкодувало 40%, а відсотки по кредиту – Луцька міська рада.

«У результаті мешканці отримали нові квартири, новий під’їзд, рахунки за опалення зменшилися удвічі. Крім того, вартість цих квартир зросла на 25 %. І такі успішні приклади є в кожній області», – зазначив він.

Довідка

У заході взяли участь мери із 70 міст України, а також Голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук, Перший віце-президент ВГО «Клуб мерів» Олександр Мазурчак, віце-президент Міжнародної асоціації гідроенергетичних компаній Олександр Сігал, заступник директора проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» Іма Хренова-Шимкіна та ряд інших.

У рамках семінару 3 березня у бізнес-центрі “Кристал” у м. Києві відбудеться круглий стіл “Оптимізація енергоспоживання у сучасних умовах” та екскурсія на соціальні об’єкти, де впроваджено енергоефективні заходи.

Прес-служба Держенергоефективності

Повернутися вгору