Польські партнери реалізують проєкти з ревіталізації у десяти містах України

01.11.2021
Польські партнери реалізують проєкти з ревіталізації у десяти містах України

Проєкт міжнародної технічної підтримки розвитку міських територій обговорили у Мінрегіоні під час зустрічі з представниками Міністерства Фондів і Регіональної Політики Республіки Польща. Про це повідомив генеральний директор Директорату регіональної політики Віктор Подорожний.

«Співпраця у рамках проєкту передбачає вдосконалення нормативних засад, надання експертної допомоги, розроблення програм та реалізацію проєктів з ревіталізації у 10 містах України. Проєкт дасть громадам ефективні інструменти для створення комфортного життєвого середовища. Зокрема, він передбачає залучення громадськості до розв’язання проблем розвитку міст», – зауважив Віктор Подорожний.

У межах проєкту передбачається:

  • розробити системні рішення та інструменти підтримки у сфері ревіталізації міського простору;
  • підготувати та затвердити 10 міських програм ревіталізації;
  • реалізувати проєкти з ревіталізації у 10 містах України;
  • провести навчання для понад 200 службовців органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері розроблення  та реалізації програм і проєктів міського розвитку;
  • підвищити якість проєктів, які згодом дозволять містам ефективніше розв’язувати соціально-економічні проблеми, покращити інфраструктуру та громадський простір.

Нагадаємо, напередодні в межах проєкту відбувся триденний тренінг, під час якого польські експерти поділилися практичними напрацюваннями з реалізації політики ревіталізації на підставі польського та молдовського досвіду. У тренінгу взяли участь близько 50 представників місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, агенцій регіонального розвитку, експертного середовища та громадських організацій.

Довідково.

Проєкт міжнародної технічної допомоги «Підтримка органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в Україні в імплементації Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки у сфері розвитку та  ревіталізації міських територій» буде реалізований Міністерством Фондів і Регіональної Політики Республіки Польща за фінансової підтримки Уряду Польщі у 2021-2024 роках.

Повернутися вгору