Понад 1000 громад України мають власні ЦНАПи, — В’ячеслав Негода

25.10.2021
Понад 1000 громад України мають власні ЦНАПи, — В’ячеслав Негода

Більше 1000 територіальних громад України мають власні Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи). Процес створення відповідних центрів  триває. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час відкриття презентації проєкту «PROSTO: Підтримка доступності послуг в Україні».

«Мешканці кожної громади мають отримувати якісні адміністративні послуги поруч з домом — це підхід, закладений у концепцію реформи децентралізації. Наразі понад 1000 громад вже мають власні ЦНАПи. Наша мета — створити зручну систему організації послуг у всіх територіальних громадах України.  Зокрема, для реалізації цього завдання може стати у пригоді інструмент міжмуніципального співробітництва», — зазначив В’ячеслав Негода.

Заступник Міністра висловив вдячність представникам Проєкту «PROSTO: Підтримка доступності послуг в Україні» за сприяння у створенні та модернізації Центрів надання адміністративних послуг у низці громад України. 

До заходу долучилися представники органів центральної влади та територіальних громад, народні депутати, координатори проєкту від Посольства Швеції в Україні та експерти.

Зазначимо, проєкт «PROSTO: Підтримка доступності послуг в Україні» спрямований на підвищення спроможності місцевих органів влади надавати адміністративні послуги громадянам. Ініціатива фінансується Урядом Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку Sida та реалізується компанією SKL International. 

Нагадаємо, як повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Уряд ухвалив рішення про перерозподіл заощаджених коштів у межах проєкту та, відповідно, 14,5 млн грн будуть спрямовані до 23 громад на будівництво та модернізацію ЦНАПів. Загальний розмір субвенції, яку виділено на розбудову мережі ЦНАПів для 188 тергромад цього року складає 231 млн грн.

Повернутися вгору