Понад 500 громад в Україні розробили та затвердили власні стратегії розвитку 

21.09.2021
Понад 500 громад в Україні розробили та затвердили власні стратегії розвитку 

Законодавчі зміни для впровадження нової державної регіональної політики, а також збільшення розробки стратегій для тергромад обговорили під час спільної онлайн-зустрічі заступники Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря та Олександр Дудченко з представниками Програми «U-LEAD з Європою». 

«Наразі триває розробка стратегій розвитку в усіх 1469 територіальних громадах. Вже затверджено 520 відповідних стратегій. Наступним кроком має стати пошук “точок зростання” для кожної громади та підтримка реалізації відповідних проєктів розвитку, спрямованих на економічне зростання, збільшення зайнятості, збереження навколишнього середовища тощо», – підкреслив під час зустрічі Іван Лукеря. 

Також Іван Лукеря наголосив, що однією з пріоритетних задач у сфері нової державної регіональної політики є практичне впровадження трирівневої системи стратегічного планування на національному, регіональному та місцевому рівнях. 

«Першочергово, система стратегічного планування має містити інтерактивну стратегію з функціоналом відстежування виконання метрик та показників регіонального розвитку, що надалі допоможе приймати управлінські рішення виключно на основі даних», зазначив під час зустрічі заступник Міністра Олександр Дудченко. 

Зокрема, сторони обговорили законопроєкт щодо змін до засад державної регіональної політики, який очікує на друге читання у Верховній Раді України. Також заплановано розгляд законопроєкт «Про особливості стимулювання регіонального розвитку». Крім того Мінрегіоном розроблено та подано на розгляд Кабінету Міністрів України нову редакцію проєкту Закону України «Про транскордонне співробітництво», який буде розглянуто на засіданні Уряду.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов підтримав концепцію будівництва індустріальних парків у Львові. 

Повернутися вгору