Послуги з управління багатоквартирним будинком у законопроекті «Про житлово-комунальні послуги»

04.03.2016

0606У Комітеті ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства 3 березня відбулось чергове засідання робочої групи з підготовки до розгляду у другому читанні проекту Закону України «Про житлово-комунальні послуги (реєстр. № 1581-д).

Обговорено питання, які стосуються вибору управителя власниками багатоквартирного будинку, його обов’язків, структури ціни послуги з управління та професійні вимоги.

Серед експертів виникла дискусія щодо професійних вимог до управителя, відносно сертифікації керівника: обов’язкова чи добровільна, кваліфікаційні вимоги до персоналу, що обслуговує інженерні мережі будинку. Також предметом обговорення стала система навчання та отримання сертифікатів (обов’язкового чи добровільного).

Народний депутат України Альона Бабак, яка очолює робочу групу, у своєму підсумку зазначила про переважну думку експертів щодо запровадження сертифікації керівників управляючих компаній (управителя як фізичної особи), оскільки управління та утримання житлового будинку потребує відповідних спеціальних знань, які забезпечать безпеку та комфортне проживання його мешканців.

Повернутися вгору