Президент України підписав закон, який повертає право громадам розпоряджатися своїми землями

25.05.2021

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №2194, який вносить зміни до Земельного кодексу та передає сільськогосподарські землі з державної у комунальну власність. 

«Це надважливий закон, що надає громадам можливість здійснювати ефективне управління землями. Зокрема, згідно з документом, землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) передаються у комунальну власність сільських, селищних, міських рад», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Окрім цього, завдяки закону встановлено чіткий механізм фіксування у Державному земельному кадастрі меж громад відповідно до нового територіального устрою. Органи місцевого самоврядування отримують повноваження щодо затвердження детальних планів території всієї громади, в тому числі за межами населених пунктів. Також повноваження зі здійснення державного контролю за використанням та охороною земель надано обласним державним адміністраціям та виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

Повернутися вгору