При укладанні асфальту на найбільших трасах має застосовуватись спеціальні перевантажувачі – вступила в дію нова будівельна норма

18.09.2019

 Таким чином якість дорожнього покриття на дорогах може підвищитися в цілому на 30%. Також не буде вибоїн, тріщин і викришування.

 «З 1 вересня цього року вступили в дію нові зміни у державні будівельні норми щодо проектування доріг загального користування. Вони ввели нову обов’язкову вимогу – на міжнародних автомобільних дорогах І-ї категорії використовувати спеціальні перевантажувачі при укладанні асфальтобетонного покриття. Такі перевантажувачі забезпечують додаткове перемішування асфальтобетонної суміші перед укладанням. Це дозволяє вирівнювати її температуру та склад, підвищувати щільність та рівність покриття, а отже, і якість», – пояснив заступник Міністра Лев Парцхаладзе.

Парцхаладзе зазначив, що вибоїни та тріщини на дорогах здебільшого можуть з’являтися якраз через неправильне та нерівномірне укладання асфальтобетону. Тому ця технологія є дуже потрібною та актуальною. «До речі, на трасі «Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка», яку зараз будують, вже використовується перевантажувач», – додав заступник міністра.

Згідно зі змінами до ДБН, при влаштуванні дорожнього покриття із асфальтобетонних сумішей на міжнародних автомобільних дорогах І категорії потрібно обов’язково застосувати перевантажувач. Доцільність застосування перевантажувача на інших автомобільних дорогах визначається техніко-економічним обґрунтуванням. Перевантажувач має забезпечувати відсутність механічного контакту асфальтоукладача з автосамоскидом та примусове перемішування суміші перед подачею в асфальтоукладач.

Зміни до ДБН В.2.3-4-2015 “Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво” розроблені ДП “ДерждорНДІ” і вступили в дію з 1 вересня 2019 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

Повернутися вгору