Пріоритетність в проектуванні будь-якого міського простору обов’язково повинна йти в першу чергу від комфорту і безпеки пішохода, – Юліан Чаплінський

03.12.2019

«Пріоритетність в проектуванні вулиць чи будь-якого міського простору обов’язково повинна йти в першу чергу від комфорту і безпеки пішохода, а не від швидкості пересування автомобіля», – про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України Юліан Чаплінський під час панельної дискусії «Доступність та соціальні послуги» у рамках Форуму «Відкритий простір».

«Багато змін вже зроблено в державних будівельних нормах  щодо інклюзивності, але в будь-якому випадку на цьому не плануємо зупинятись. Ми розглядаємо інклюзивність власне не тільки, коли мова йде про людей з інвалідністю. У Європі фактично кожна сьома людина вважається інклюзивною – це молоді мами чи батьки з візками, вагітні жінки, літні, хворі чи люди після операції. Тобто будь-яка людина, пересування якої ускладнене з різних умов.

І Мінрегіон, коли буде робити всі кроки, які будуть стосуватись інклюзивності, буде керуватися цими принципами», – зазначив він.

Довідково

Форум «Відкритий доступ» відбувся з ініціативи Міністерства соціальної політики спільно з Офісом Ради Європи в Україні. Участь у заході взяли представники влади, громадськості та міжнародні експерти.

Повернутися вгору