Профільний комітет підтримав законопроєкт «Про транскордонне співробітництво»

27.01.2022

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав законопроєкт №6082 «Про транскордонне співробітництво». Документ покликаний надати рівні можливості всім регіонам України у співпраці з іншими країнами та розширити їхній доступ до міжнародних джерел фінансових ресурсів. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

«Проєкт Закону “Про транскордонне співробітництво” гармонізує законодавство України з європейським правом та розширює можливості для регіонів та громад. Ключова зміна полягає у розширенні межі транскордонного співробітництва. Тобто, громади зможуть реалізовувати спільні проєкти не лише з громадами сусідніх, а й інших країн. Таке співробітництво сприяє розвитку економічних, соціальних, науково-технічних, екологічних, культурних та інших відносин, обміну досвідом», — зазначив заступник Міністра Іван Лукеря.

Також документ передбачає зміни правових, організаційних,  фінансових та інших засад розвитку транскордонного співробітництва шляхом:

  • приведення норм законодавства України у сфері транскордонного співробітництва у відповідність міжнародному праву;
  • розширення доступу регіонів та громад до міжнародних джерел фінансових ресурсів;
  • підтримки та супроводження регіонів та громад у започаткуванні та розвитку транскордонного співробітництва.

У Державному бюджеті України на 2022 рік передбачено 60 млн грн на реалізацію проєктів транскордонного співробітництва, відібраних за результатами конкурсу. Відбір проєктів транскордонного співробітництва розпочнеться в лютому 2022 року. Оголошення про початок проведення конкурсного відбору буде розміщено на офіційному вебсайті Мінрегіону.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що у 2022 році громади отримають рекордну підтримку від держави на розвиток та розбудову інфраструктури.

Повернутися вгору