Програма «Прихисток»: 107,2 млн за квітень на компенсацію витрат власникам житла за розміщення ВПО

03.06.2022
Програма «Прихисток» 107,2 млн за квітень на компенсацію витрат власникам житла за розміщення ВПО

Уряд виділив із резервного фонду державного бюджету понад 50,6 млн грн на компенсацію витрат власникам житла, які прихистили вимушених переселенців. Йдеться про часткову компенсацію на комунальні послуги за квітень. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України. Ще близько 56,6 млн грн буде відшкодовано за донорські кошти. 

Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Війна консолідувала українське суспільство. І не тільки на полі бою. Українці об’єдналися й допомагають тим,  хто через військові дії стали вимушеними переселенцями. Зі свого боку Уряд започаткував соціальну програму «Прихисток», через яку надає підтримку тим, хто безоплатно надав допомогу співгромадянам. За підсумками квітня загальна сума компенсації витрат за розміщення 352 тисяч ВПО становить понад 107,2 млн грн», — сказав Олексій Чернишов.

Очільник Мінрегіону зазначив, що завдяки програмі «Прихисток» планується розмістити до 500 тисяч переселенців, на що потрібно 225 млн грн щомісяця.

«В умовах війни — це значна сума для державного бюджету. Відтак за нашою домовленістю з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців, Норвезькою радою у справах біженців, Товариством Червоного Хреста України частина витрат на компенсацію буде покрита за їхні кошти. Дякую міжнародним донорам, які доєдналися до фінансування цієї важливої соціальної ініціативи», — наголосив Олексій Чернишов.

Зазначимо, що наразі завдяки Програмі знайшли прихисток понад 400 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Із 22 березня 2022 року з ініціативи Мінрегіону в Україні діє урядова соціальна програма «Прихисток», мета якої — забезпечити житлом вимушеним переселенцям, які перемістилися у період воєнного стану в безпечніші місця, та допомогти тим українцям, які безоплатно їх прихистили.

У межах Програми власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб отримують гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну розміщену особу, незалежно від віку, для часткової компенсації витрат на комунальні послуги. Відшкодування надається виключно у безготівковій формі.  

Нагадаємо, що 18 квітня Мінрегіон та Управління Верховного комісару ООН у справах біженців (УВКБ ООН) уклали Меморандум про взаєморозуміння який передбачає співфінансування програми «Прихисток» за рахунок міжнародної підтримки. Зокрема протягом 6-х місяців УВКБ ООН в координації з Мінрегіоном  надаватиме підтримку 10 000 домогосподарств, які тимчасово розмістили в себе ВПО. Загальна сума додаткової щомісячної підтримки складає понад 500 тис. доларів.

Повернутися вгору