Прозорість у роботі з усіма учасниками містобудівного процесу сприяє розбудові регіонів

21.09.2018

20 вересня у Волинській області проведено нараду-семінар для представників новостворених органів держархбудконтролю. Темою засідання стали останні законодавчі зміни в системі містобудування та особливості їх практичного застосування інспекціями на місцях.

«У зв’язку з активізацією процесів децентралізації у сфері держархбудконтролю одним із завдань Держархбудінспекції стало надання організаційно-методичної допомоги органам місцевого самоврядування з реалізації таких повноважень», – наголосив начальник Управління ДАБІ у Волинській області Іван Чуліпа.

За його словами, Управління гарантує новоствореним інспекціям надання інформаційної допомоги стосовно їх діяльності, але у той же час, вимагає прозорості у роботі з усіма учасниками містобудівного процесу, якісної організації роз’яснювально-консультативної підтримки громадян та бізнесу.

«Безперечно зараз ми бачимо зацікавленість громад в розбудові соціальних об’єктів, забезпеченні власних територій якісною інфраструктурою. Щоб прискорити ці процеси на Волині, ми налагоджуємо відкриту комунікацію в системі державного архітектурно-будівельного контролю, щоб вона працювала як єдиний злагоджений механізм», – додав він.

Ще під час обговорення підіймалися питання будівельної амністії, реєстрації дозвільних документів, зокрема стосовно об’єктів будівництва, замовниками яких є бюджетні установи. Також проговорили типові зауваження, що виникають в процесі здійснення держархбудконтролю та нагляду, питання забезпечення доступності об’єктів транспортної, соціальної, медичної інфраструктури для маломобільних груп населення, нові ДБН.

Прес-служба ДАБІ України

Повернутися вгору