Результати перевірок на виконання дотримання вимог протиепідемічних заходів на об’єктах нагляду

29.06.2020

За результатами засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відбулась 20 червня 2020 року, Держпродспоживслужба протягом тижня здійснила більш ніж двадцять сім тисяч перевірок щодо дотримання закладами  санітарно-гігієнічних та протиепідемічних вимог в частині проведення масових заходів у період карантину.

Як раніше зазначав перший заступник голови Державної комісії ТЕБ та НС, Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, такі перевірки мають бути системними, зважаючи на темпи кількості захворювань на коронавірус після пом’якшення карантину.

Так, в період з 21 по 28 червня загальна кількість нових підтверджених випадків становить понад 7 тисяч людей. МОЗ наголошує на необхідності посилення контролю за дотриманням карантину та притягання його  порушників до відповідальності. Зокрема, з цією метою залучаються сили Національної поліції та Держпродспоживслужби.

За даними Держпродспоживслужби станом на 29 червня поточного року з моменту посилення контролю здійснено перевірки на 27667 об’єктах щодо дотримання карантинних заходів. Із них перевірено: закладів громадського харчування 8395, агропродовольчих ринків – 3363, об’єктів торгівлі продовольчими товарами – 15909.

Перевірки було здійснено відповідно до постанов головного державного санітарного лікаря, найбільш часті порушення зафіксовано – порушення маскового режиму, відсутність термометрії на вході, порушення допустимої кількості людей в приміщенні.

«Розуміючи в якому важкому економічному стані зараз вся країна, і як кожний бізнес «мінусами» реагує на коронавірус, вважаю, що працювати підприємцям та закладам треба. Але працювати відповідально. Адже наслідки можуть бути ще більш болючими, якщо ми зараз не поставимось із максимальним рівнем свідомості до обмежень та необхідності дотримання протиепідемічних норм. Україні вдалося на початку епідемії уникнути масових заражень – Урядом було прийнято низку непопулярних, але життєво-необхідних рішень, які не дали стрімко поширитись пандемії. Проте дані про антирекорди з кількості захворювань цього тижня та показник інцидентності свідчать про небезпеку, недопущення якої – наш прямий обов’язок», – зазначив Олексій Чернишов.

Повернутися вгору