Роз’яснення: Обмеження на будівництво багатоповерхівок серед садибної забудови зберігається

20.09.2021
Роз'яснення: Обмеження на будівництво багатоповерхівок серед садибної забудови зберігається

До Мінрегіону надходять звернення від громадськості за роз’ясненням щодо можливості будівництва багатоповерхових (секційних) будинків серед садибної забудови у зв’язку із судовим рішенням про скасування чинності абзацу 2 п.6.1.31 ДБН Б2.2-12:2019 «Планування і забудова територій», який забороняв таке будівництво.

Згідно з чинним законодавством щодо регулювання містобудівної діяльності, забудова здійснюється відповідно до містобудівної документації та наданих містобудівних умов та обмежень.

Окрім того, Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлює, що забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, а зміна цільового призначення неможлива без відповідного функціонального призначення, яке визначається Класифікатором видів функціонального призначення територій, та їх співвідношення з видами цільового призначення земельних ділянок.

Наразі чинний Класифікатор не передбачає визначення цільового призначення земельних ділянок для багатоповерхової забудови у функціональних зонах, які містобудівна документація визначає як території житлової садибної забудови. 

Отже, обмеження на будівництво багатоповерхівок серед садибної забудови зберігається.

Повернутися вгору