«Стратегію розвитку ЖКГ потрібно розробляти за чотирма основними напрямками», – Едуард Кругляк

10.02.2016

кругляк2Мінрегіон зацікавлений у співпраці з міжнародними донорськими організаціями у розробці стратегії розвитку житлово-комунального господарства України. Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк під час координаційної зустрічі з донорами та міжнародними фінансовими організаціями.

«Минулого року був прийнятий революційний Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоповерхових будинках», який практично дозволив відкрити ринок послуг в житловому фонді країни. Нещодавно Верховна Рада України в першому читанні прийняла Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Сподіваємось, за місяць-півтора, він пройде друге читання і нам потрібно буде прийняти до нього ще близько 20 нормативно-правових актів. Ми б хотіли відпрацювати ці підзаконні акти разом з консультантами – представниками донорських і міжнародних фінансових організацій. Оскільки від того, як ми пропишемо їх, залежатиме як цей закон буде втілений в життя», – сказав Едуард Кругляк.

За його словами, реформа ЖКГ перебуває на початковій стадії, і для її подальшого успішного втілення необхідно розробити Стратегію розвитку житлово-комунального господарства, яку потрібно будувати за чотирма основними напрямками: житлове господарство, теплоенергетика, водопровідно-каналізаційне господарство та тверді побутові відходи. «Це чотири кити на яких сьогодні тримається вся система ЖКГ та дозволяє надавати послуги як населенню, так і організаціям – користувачам наших послуг», – зазначив Едуард Кругляк.

Основна маса житлових будинків збудована в 60-80-х роках минулого століття. Дуже багато проблем як технічних, так і у взаємовідносинах між житловими організаціями та мешканцями.

Так, в Україні діє 21,2 тисячі котелень в яких працює 50,6 тисяч котлів, 20% з яких працюють понад 20 років. Протяжність теплової мережі по країні понад 20 тис. км, з яких 12,7 тисяч км в аварійному стані. Потребують ремонту 60% теплових мереж. Тож не дивно, що комунальна теплоенергетика втрачає інвестиційну привабливість.

«Хотілося б усе ж таки вдихнути життя в інвестиційну привабливість теплокомуненерго. Для цього нам потрібно виправляти законодавчу базу. Також потрібно вирішувати питання з арештом рахунків підприємств, які беруть участь в інвестиційних програмах. Так само в задачах з теплоенергетики є стовідсоткове оснащення тепловими лічильниками котелень та житлового фонду», – сказав Едуард Кругляк.

Так само складна ситуація у водопровідно-каналізаційному господарстві та у сфері поводження з побутовими відходами. Протяжність водопровідних мереж по Україні – 180 тисяч 951 км, каналізаційних – 51 тисяча 397 км.

«60% цих мереж зношені та потребують ремонту, до якого необхідно залучати інвесторів, а відтак – ми мусимо підвищувати інвестиційну привабливість підприємств водо-каналізаційного господарства», – зауважив заступник Міністра.

Він також нагадав, що сьогодні в державі тисячі гектарів полігонів – звалищ твердих побутових відходів, які не відповідають сучасним європейським вимогам.

«Не дивлячись на те, що постійно проводиться робота з роздільного збору таких відходів та встановлюються відповідні сортувальні станції на полігонах, в Україні є гостра потреба в будівництві сміттєпереробних підприємств», – додав Едуард Кругляк.

До 23 лютого Мінрегіон очікує підтвердження інтересу щодо конкретного напрямку та пропозицій від  донорів та МФО. А з 8 березня почнеться створення робочих груп по кожному з напрямків.

Повернутися вгору