Створення ефективного е-кабінету забудовника суттєво спростить діяльність у будівництві, – Парцхаладзе

30.05.2019

Створення електронного кабінету забудовника і здійснення всіх дозвільних процедур у будівництві в електронному форматі суттєво спростить діяльність у будівництві та покращить якість контролю робіт.

Це, у свою чергу, зможе позитивно вплинути на підвищення позиції України у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом “Отримання дозволів на будівництво” в майбутньому. На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Для запровадження ефективного та прозорого контролю у будівництві наразі розроблена концепція повного реформування діяльності ДАБІ і план реалізації цієї концепції. Один із важливих кроків в її рамках – впровадження ефективного е-кабінету забудовника, де швидко та зручно можна буде отримувати дозвільні документи у будівництві, як це відбувається у всьому цивілізованому світі. Для цього Мінрегіон розробляє порядок функціонування е-кабінету. Найближчим часом він буде поданий на погодження інших зацікавлених центральних органів виконавчої влади”, – написав він.

За словами Парцхаладзе, впровадження таких змін не лише мінімізує корупцію і будь-які впливи чиновників на прийняття рішень, а й загалом суттєво спростить процедури і підвищить якість контролю робіт. А це може позитивно вплинути на позиції України у рейтингу Doing Business за будівельним показником.

За дорученням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, наказом Мінрегіону № 8 від 31 січня 2019 року створено робочу групу з реформування системи архітектурно-будівельного контролю. До неї увійшли представники Мінрегіону, Держархбудінспекції, Державного агентства з питань електронного урядування України, Офісу ефективного регулювання, IDLO, TAPAS, урядово-громадської ініціативи “Разом проти корупції” та Конфедерації будівельників України.

Спільно членами робочої групи напрацьовано низку проблемних завдань, які увійшли до концепції. Зокрема:

  • відсутність єдиної е-системи у будівництві;
  • видача дозволів з порушеннями;
  • відсутність систематизації інформації у будівництві;
  • непублічність держархбудконтролю і нагляду;
  • низький рівень інформованості громадян про надання послуг ДАБІ;
  • незначна відповідальність посадових осіб органів Держархбудконтролю тощо.

Окрім запровадження ефективного е-кабінету забудовника для вирішення цих питань концепція передбачає:

1 – розробку дієвого механізму притягнення до відповідальності посадових осіб органів Держархбудконтролю за порушення у сфері містобудівної діяльності;

2 – запровадження дієвого механізму контролю за діяльністю експертних організацій;

3 – розроблення і запровадження інформаційної кампанії ДАБІ з підвищення рівня поінформованості громадян щодо надання послуг у сфері містобудівної діяльності;

та внесення низки змін у інші закони та підзаконні акти.

Довідково

Зараз Україна – одна з лідерів за темпами зростання у Doing Business серед 190 країн. За показником “Отримання дозволів на будівництво” за 2 роки ми покращили позицію з 140 на 30-те місце. У загальному рейтингу наша країна займає 71 сходинку.

Doing Business характеризує стан інвестиційного клімату в 190 країнах світу. Це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.

За підрахунками експертів Світового банку, один пункт у загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучити близько $600 млн в економіку країни.

1200x750_DoingBusiness#2-4

Повернутися вгору