Створення мультидонорського фонду — у Мінрегіоні розповіли про справедливу трансформацію вугільної галузі

13.07.2021

Справедлива трансформація вугільної галузі — у фокусі уваги Уряду. На цьому наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час відкриття ІV Міжнародної вугільної конференції «Вугільні регіони України: справедлива трансформація та видобуток вугілля. Український та міжнародний досвід».

«Справедлива трансформація – це модель комплексного розвитку, що передбачає позбавлення залежності економіки від вугледобування, яке забруднює атмосферне повітря на користь більш екологічно чистих технологій виробництва енергії. Водночас справедлива трансформація покликана забезпечити гідне життя та достатній заробіток усім мешканцям, в тому числі працівникам, на яких впливатиме процес відмови від викопного палива. Ці питання — у фокусі Уряду, зокрема, Прем’єр-міністра України», — підкреслив Міністр Олексій Чернишов.

Для першого етапу справедливої трансформації запропоновано вісім пріоритетних громад, які розташовані в п’яти вугільних регіонах України. Йдеться про Донецьку, Луганську, Дніпропетровську, Львівську та Волинську області.

За результатами проведення фокус-груп із мешканцями семи шахтарських міст Донецької області були визначені основні больові точки вугільних регіонів: економічні та екологічні проблеми, якість медичних та житлово-комунальних послуг, стан міської інфраструктури та складнощі з отриманням освіти та перекваліфікацією.

Міністр Олексій Чернишов наголосив, що справедлива трансформація передбачає створення мультидонорського фонду, який буде спрямований на розв’язання цих питань. Наразі вже досягнуто принципових домовленостей з міжнародними партнерами про створення такого фонду.

«Фонд буде покликаний забезпечити прозорі та ефективні механізми фінансування проєктів громад та регіонів», — додав очільник Мінрегіону.

Зазначимо, порядок денний конференції передбачає три панельні дискусії, зокрема про досягнення вуглеродної нейтральності та можливості для вугільних громад. У заході візьмуть участь Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Міністр енергетики Герман Галущенко, Спеціальний Посол Уряду Німеччини з питань структурних змін в українських вугільних регіонах Станіслав Тіліх, генеральний директор ТОВ ДТЕК Максим Тімченко, а також експерти та представники профспілок.

Нагадаємо, раніше Олексій Чернишов обговорив із Послом Королівства Нідерланди питання Державної стратегії регіонального розвитку, у фокусі якої, — економічне зростання регіонів із урахуванням їхнього прихованого потенціалу.

Повернутися вгору