Система оцінки ефективності допоможе тергромадам ухвалювати обґрунтовані  рішення, – В’ячеслав Негода

21.09.2021
Система оцінки ефективності допоможе тергромадам ухвалювати обґрунтовані рішення, – В’ячеслав Негода

Результати Пілотного проєкту з розробки системи оцінки ефективності територіальних громад обговорили під час зустрічі з представниками програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Йдеться про критерії оцінки – індикатори послуг, які дозволяють краще розуміти та використовувати можливості  громад. 

«За допомогою цієї системи тергромади матимуть змогу оцінювати свою діяльність та ухвалювати обґрунтовані рішення щодо покращення послуг та порівнювати результати з іншими громадами. Також це дасть можливість визначити повноту обсягу послуг, ефективність процесу та рівень задоволеності жителями», – зауважив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода. 

Зазначимо, для пілотної фази було обрано три послуги – поводження із відходами, постачання питної води та шкільна освіта. Для кожної з них були визначені певні індикатори. Наразі запропоновано розширити перелік послуг.

«Така робота дуже важлива. Адже система оцінки ефективності тергромад допоможе ухвалювати рішення щодо пріоритетів їх розвитку та моніторити виконання реформи децентралізації», – підсумував заступник Міністра. 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що діяльність Уряду сконцентрована на прискоренні економічного зростання регіонів та підвищенні їхньої конкурентоспроможності.

Довідково

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку тергромад, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень і забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні.

Повернутися вгору