Триває робота над опрацюванням змін до законопроєкту «Про місцеве самоврядування в Україні»

23.09.2021
Триває робота над опрацюванням змін до законопроєкту «Про місцеве самоврядування в Україні»

Міністерство розвитку громад та територій продовжує роботу у напрямку втілення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Відтак, зміни до законопроєкту «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших проєктів актів, які стосуються децентралізаційних процесів, обговорили під час узгоджувальної наради, яка пройшла під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди.

«Маємо законодавчо врегулювати окремі питання організації та діяльності органів місцевого самоврядування та місцевої виконавчої влади. Зокрема, чітке розмежувати їх повноважень. Ці зміни дозволять нам рухатися до успішного завершення реформи децентралізації», – зауважив заступник Міністра.

Відтак, пропонується внести зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо:

  • визначення повноважень сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів (без розподілу на сільські, міські, міст районного значення, міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад);
  • розмежування повноважень районних та обласних рад;
  • усунення дублювання повноважень органів місцевого самоврядування різних рівнів.

Так, розподіл повноважень передбачається у сферах: містобудування та архітектури; надання соціальних, медичних та освітніх послуг; управління комунальною власністю та активами громади; вчинення нотаріальних дій з питань, віднесених законом до їх відання, реєстрація актів цивільного стану; управління архівною справою на місцевому рівні тощо.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що Україна здійснила фундаментальні кроки у реалізації реформи децентралізації.

Повернутися вгору