Триває робота над упорядкуванням повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування, — В’ячеслав Негода

21.09.2021
В’ячеслав Негода Триває робота над упорядкуванням повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування

Новий адміністративно-територіальний устрій (АТУ) потребує гармонізації відповідного законодавства, у тому числі задля розмежування повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час круглого столу «Адміністративно-територіальний устрій: нові реалії та нові правила».

«Зміни у територіальній організації держави потребують і внесення коректив до законодавства. Законопроєкт “Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України” допоможе гармонізувати основні нормативно-правові акти до сучасних умов, зокрема, скасувати Положення про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР, що діє вже протягом 40 років. До того ж документом пропонується чітко розмежувати повноваження органів державної влади та місцевого самоврядування», — зазначив В’ячеслав Негода.

У заході взяли участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також профільних асоціацій. Зокрема, заступник Міністра підкреслив, що одним із найскладніших завдань документа є визначення базової адміністративно-територіальної одиниці. Водночас неоднозначне тлумачення норм Конституції щодо АТУ потребує додаткового правового аналізу для впровадження поняття «громада».

Зазначимо, круглий стіл відбувся за підтримки Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («Говерла») та Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов повідомив про шість пріоритетних завдань для законодавчого забезпечення реформи децентралізації.

Повернутися вгору