У 2016 році Держенергоефективності продовжить співпрацю з комітетами ВРУ щодо удосконалення законодавства у сфері енергоефективності

15.01.2016

У цьому році Держенергоефективності продовжуватиме роботу над імплементацією європейських директив, удосконаленням державної програми з енергоефективності та реалізацією вже прийнятих Національних планів дій з енергоефективності та відновлюваної енергетики. Про це сказав Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час обговорення плану розвитку сфери енергоефективності у 2016 році, яке відбулося 14 січня у Комітеті Верховної Ради України з питань ПЕК.

Сергій Савчук зауважив, що ключовою ідеєю цього року має бути прийняття законопроекту “Про комерційний облік у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, надання комунальних послуг”. Вже ведеться робота над його удосконаленням за участю Мінрегіону, представників Парламенту та експертного середовища.

Також запланована робота над законопроектом про енергетичну ефективність, проектами постанов Уряду щодо створення Фонду енергоефективності, про державну систему моніторингу показників енергобалансу, щодо стимулювання одержувачів субсидій до здійснення енергоефективних заходів та іншими.

Держенергоефективності продовжуватиме удосконалювати вже діючу програму “теплих” кредитів, яка довела свою популярність. Так, за рік українські родини освоїли майже 1,3 млрд грн кредитних коштів на впровадження енергоефективних заходів. “На 2016 рік передбачено близько 900 млн грн на відшкодування частини суми кредитів за цією програмою. За нашими розрахунками, це дасть можливість українцям взяти “теплих” кредитів на 3,5 млрд грн”, – зауважив Сергій Савчук.

Крім того, Агенство планує запропонувати ряд проектів нормативно-правових актів, які стимулюватимуть розвиток відновлюваних джерел енергії, зокрема, виконання Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року.

На думку учасників обговорення, першочергового вирішення у цьому році потребують ще й такі питання як прийняття законопроекту про енергетичну ефективність будівель, підвищення обізнаності суспільства про енергоефективність, розвиток конкурентоспроможного ринку енергосервісу, підтримка вітчизняного виробника енергоефективного обладнання. І для цього необхідно ефективно скоординувати роботу усіх зацікавлених сторін.

Прес-служба Держенергоефективності

Повернутися вгору