У Хмельницькій області відкрито 10 амбулаторій у сільській місцевості та придбано автомобілі для медичних працівників

28.11.2019

В регіонах продовжується будівництво амбулаторій у сільській місцевості, що фінансується за рахунок субвенції на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Відповідно до щотижневого моніторингу, із 600 проектів з нового будівництва амбулаторій, що затверджені до фінансування, роботи завершено на 141 об’єкті. Також придбано 814 автомобілів та  575 комплектів, як для амбулаторій, що будуються, так і для існуючих амбулаторій.

Лише в Хмельницькій області наразі відкрито 10 амбулаторій в сільській місцевості.

Всього до фінансування в області затверджено будівництво 30 амбулаторій, з яких 10 завершено, по 17 об’єктах активно завершуються будівельні роботи та по трьох, затверджених до фінансування нещодавно, – розроблено проектну документацію та проведено тендерні процедури.

Також в Хмельницькій області придбано 60 автомобілів для амбулаторій, що будуються, та для існуючих амбулаторій, з яких 20 автомобілів було урочисто вручено представникам сільських амбулаторій Хмельницької області у листопаді цього року.

Хмельницький-машини2

 

Пільноолексинецька амбулаторія загальної практики сімейної медицини по вул. Центральній, 30/3, в с. Пільний-Олексинець Городоцького району

Амбулаторію відкрито 30 вересня 2019 року. Заклад повністю укомплектовано необхідним обладнанням згідно табеля оснащення, тут також  забезпечено доступ до високошвидкісного інтернету для надання телемедичних послуг. У наявності меблі, медична апаратура, комп’ютерна техніка та все необхідне для роботи сімейного лікаря, у тому числі й автомобіль, на якому сімейний лікар зможе здійснювати виїзди в інші населені пункти, мешканців яких обслуговуватиме Пільноолексинецька амбулаторія. Окрім того, тут передбачене окреме житло для сімейного лікаря.

Новокостянтинівська  амбулаторія загальної практики сімейної медицини по вул. Центральній в с. Новокостянтинів  Летичівського району

Амбулаторію відкрито 14 жовтня 2019 року. Новокостянтинівська амбулаторія обслуговуватиме 10 населених пунктів: с.Новокостянтинів, с.Свічна, с.Антонівка, с.Кудинка, с.Ріжни, с.Копитенці, с.Попівці, с.Суслівці, с.Чапля, с.Юрченки в яких нараховується більше 2453 чоловік.

Амбулаторія оснащена усім необхідним згідно табеля оснащення, тут також прокладено оптоволокно, що забезпечить якісне інтернет-з’єднання, що дозволить в режимі онлайн проводити медичні консультації з вузькими спеціалістами не лише районного та обласного рівня, а й лікарями з провідних медичних закладів країни.

Лікарка в приміщенні амбулаторії планує не лише працювати, а й жити, адже частина його призначена саме для житла лікаря. Також для амбулаторії придбано автомобіль, що повністю відповідає критеріям Міністерства охорони здоров’я щодо транспортних засобів для сільської медицини.

Квітневська амбулаторія загальної практики сімейної медицини по вул. Садовій, 8а, в с. Квітневе  Білогірського району

Амбулаторію відкрито 17 жовтня 2019 року. Отримати кваліфіковану первинну медичну допомогу сімейного лікаря, завдяки телемедичному обладнанню консультації вузьких спеціалістів, зробити профілактичні щеплення діткам, зробити кардіограму чи швидкий тест на цукор, отримати рецепт на “Доступні ліки” та ще багато медичних послуг зможуть пацієнти сіл Квітневого, Окопа, Весняного, Соснівки та Соснівочки.

Квітневська амбулаторія оснащена усім необхідним обладнанням, медикаментами. Також передбачено окреме житло для лікаря та придбано автомобіль, який дасть можливість лікарю виїжджати до околишніх сіл.

Лісовогринівецька амбулаторія загальної практики сімейної медицини по вул. Шкільній, 1 , в с. Лісові Гринівці Хмельницького району

Амбулаторію відкрито 18 жовтня 2019 року. Амбулаторія обслуговуватиме  близько 4 тисяч жителів шести навколишніх сіл.

Амбулаторія обладнана усім необхідним відповідно до табелю оснащення, затвердженого МОЗ, підведено усі комунікації, в тому числі й високошвидкісний інтернет-зв’язок для забезпечення роботи з центральним компонентом електронної системи здоров’я e-Health, медичною інформаційною системою, а також телемедичного обладнання, яке вже невдовзі буде встановлене в закладі.

Придбано службовий автомобіль, завдяки якому лікар зможе виїжджати до тих пацієнтів, що не зможуть самі прийти на прийом, а також до мешканців віддалених сіл. Окрім того, як і в інших амбулаторіях, тут передбачене житло для лікарів.

Пилявська амбулаторія загальної практики сімейної медицини по  вул. Жукова, в с. Пилява  Старосинявського району

Амбулаторію відкрито 22 жовтня 2019 року. Медичну допомогу для понад двох тисяч жителів Пиляви, Пилявки, Олексіївки, Миколаївки, Олександрівки, Карпівець, Уласово-Русанівки, Теліженець та хутора Вишневого надаватимуть сімейний лікар та дві сімейних медичні сестри. В сучасній будівлі є кабінет лікаря, лабораторія, маніпуляційна, кабінети щеплень і здорової дитини.

Також заклад обладнаний усім необхідним медичним і комп’ютерним обладнанням, передбачене в приміщенні і житло для лікаря.

 Придбано службовий автомобіль, який дозволить лікарю виїжджати до віддалених сіл.

Святецька амбулаторія загальної практики сімейної медицини по вул. Центральній в с. Святець Теофіпольського району

Амбулаторію відкрито 23 жовтня 2019 року. Амбулаторія обслуговуватиме  2600 жителів з сіл Святець, Лисогірка та Мар’янівка. Мешканцям надаватимуть медичні послуги сімейний лікар і педіатр.

Завершені будівельні роботи, підведені інженерні мережі та інтернет, амбулаторія забезпечена меблями та усім необхідним медичним обладнанням. Поряд з цим, в амбулаторії передбачене окреме житло для сімейного лікаря. Також придбано службовий автомобіль, який дозволить лікарю виїжджати до віддалених сіл.

 

Петрашівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини по вул. Перемоги, 106 б, в  с. Петрашівка  Віньковецького району

Амбулаторію відкрито 30 жовтня 2019 року. Відтепер амбулаторія буде обслуговувати жителів населених пунктів з с.Петрашівка, с.Яснозір`я, с.Пирогівка, с.Фащіївка, а це 1875 чоловік. Штат амбулаторії складається з лікаря, фельдшера, медичної сестри, молодшої медичної сестри та водія.

Заклад укомплектовано необхідним обладнанням згідно табеля оснащення, меблями, медичною апаратурою, комп’ютерною технікою та всім необхідним для роботи сімейного лікаря. Поряд з цим, в амбулаторії передбачене окреме житло для сімейного лікаря.

Також для амбулаторії  придбано автомобіль.

Голосківська амбулаторія загальної практики сімейної медицини по вул. Коцюбинського, 12б, в с. Голосків Кам’янець-Подільського району (Гуменецька об’єднана територіальна громада)

Амбулаторію відкрито 6 листопада 2019 року. Відтепер медичне обслуговування стало ближчим та доступнішим для трьох тисяч мешканців сіл Гуменецької об’єднаної територіальної громади: Голоскова, Улянівки, Кептинець та Кудлівець. В амбулаторії працює двоє сімейних лікарів та педіатр. Передбачається також, що пацієнти зможуть скористатися денним стаціонаром.

Як і вимагає наказ МОЗ, медичний заклад має усе необхідне згідно табелю оснащення: електрокардіограф, гематологічний аналізатор, експрес-тести на тропонін, вірусні гепатити В і С, ВІЛ-СНІД та вагітність, отоофтальмоскопи, пульсоксиметри, піксометри, глюкометри, комп’ютерну техніку. У приміщенні передбачене і житло для лікаря.

Також для лікарів закуплено службовий автомобіль, завдяки якому вони матимуть можливість виїжджати до пацієнтів, що не в змозі самостійно прийти до амбулаторії.

Шутнівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини по вул.Подільська, в с. Шутнівці,  Кам’янець-Подільського району (Слобідсько-Кульчієвецька об’єднана територіальна громада)

Амбулаторію відкрито 25 листопада 2019 року. Якісні медичні послуги первинки стали ближчими та доступнішими для понад 4000  мешканців навколишніх сіл.

2 сімейних лікарки амбулаторії будуть піклуватимуться про здоров’я 4100 мешканців сіл Шутнівці, Панівці, Баговиця, Велика та Мала Слобода, Устя та Тарасівка. Для цього у них є все необхідне для надання кваліфікованих та якісних медичних послуг: медичне обладнання, комп’ютерна техніка, службовий автомобіль. Забезпечено і якісний інтернет-зв’язок, аби сімейні лікарі могли проконсультуватися з вузькопрофільними спеціалістами.

Залузька амбулаторія загальної практики сімейної медицини по вул. Садовій, 2а, в с. Залужжя  Білогірського району

Незабаром відкриття ще однієї амбулаторії у с. Залужжя

Повернутися вгору