У Мінрегіоні обговорили Стратегію ЄС для Дунайського регіону

27.05.2020

В Міністерстві розвитку громад та територій України відбулось онлайн засідання Національних Координаторів Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону, в якому взяла участь заступник Міністра Анна Коваленко.

Національні координатори від 14 країн-учасниць: Німеччини, Австрії, Словаччини, Чехії, Угорщини, Словенії, Румунії, Хорватії, Болгарії, Сербії, Боснії і Герцеговини, Чорногорії, Молдови та України, – обговорили питання подальшого ефективного впровадження Стратегії.

Зокрема, учасники розглянули зміни до регламентних процедур у межах діяльності Стратегії  та питання синхронізації основних пріоритетів Стратегії з програмними документами ЄС  на подальші роки.

Стратегією передбачено співпрацю в рамках 11 пріоритетних напрямів:

 1. Поліпшення ситуації у транспортній сфері та розвиток єдиного транспортного комплексу:

а) внутрішнє судноплавство (координатори – Австрія, Румунія);

б) автомобільний, залізничний транспорт та авіаційне сполучення   (Словенія, Сербія);

 1. Підтримка сталої енергетики (Угорщина, Чехія);
 2. Сприяння розвитку культури та туризму, контактам між людьми (Болгарія, Румунія);
 3. Відновлення та збереження якості води (Угорщина, Словаччина);
 4. Управління екологічними ризиками (Угорщина, Румунія);
 5. Збереження біорозмаїття, ландшафтів, якості повітря та ґрунтів (Німеччина – Баварія, Хорватія);
 6. Розвиток знань і освіти суспільства (Словаччина, Сербія);
 7. Підтримка конкурентоспроможності підприємств (Німеччина – Баден-Вюртемберг, Хорватія);
 8. Інвестиції в освіту та перепідготовку (Австрія, Молдова);
 9. Інституційна спроможність та адміністрування (Австрія – Відень, Словенія);
 10. Безпека та боротьба з організованою злочинністю (Німеччина, Болгарія).

Також був презентований новий План дій Стратегії ЄС для Дунайського регіону, спрямований на забезпечення інфраструктурного, екологічного, соціально-економічного та інституційного розвитку регіону.

Національні координатори звернули особливу увагу на питання черговості головування країн-учасниць в Стратегії на наступні роки.

Головування в Стратегії є досить відповідальною місією для країни та передбачає реалізацію комплексу завдань з інформаційно-аналітичного забезпечення, організацію низки тематичних заходів та взяття відповідних зобов’язань Урядом країни, в тому числі фінансових.

Презентуючи свою позицію, Українська сторона виявила наміри щодо можливості свого головування в Стратегії у 2022 році та ще раз підтвердила готовність до продовження подальшої співпраці в рамках реалізації Стратегії. 

«Головування України в Стратегії стане унікальною можливістю для нашої країни підвищити міжнародний авторитет та зміцнити позитивний міжнародний імідж, що сприятиме підтримці зовнішньополітичного курсу держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію», – зазначила заступник Міністра Анна Коваленко.

Повернутися вгору