У Мінрегіоні оновлюють нормативну базу сфери ЖКГ

14.06.2021

У Мінрегіоні розробили зміни до Правил і типових договорів про надання комунальних послуг та Порядків формування тарифів на теплову енергію і комунальні послуги. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська під час онлайн-наради з представниками обласних та Київської міської державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та підприємств водопровідно-каналізаційного господарства щодо законодавчих змін у сфері надання комунальних послуг.

Зазначимо, вказані зміни у підзаконних нормативно-правових актах внесено Мінрегіоном згідно з Законом №1060 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг», який набрав чинності з 1 травня 2021 року. З документами можна ознайомитись на офіційному сайті міністерства.

Під час наради присутні також обговорили питання договірних відносин у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, формування органами місцевого самоврядування тарифів на ці комунальні послуги, а також питання заборгованості.

«Питання заборгованості за комунальні послуги впливають і на якість послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, і на сталу роботу підприємств водопровідно-каналізаційного господарства. Зокрема, на їхню можливість своєчасно та повно розрахуватись за електричну енергію, сплачувати податки та виплачувати заробітну плату працівникам. Тому важливо врегулювати це питання на законодавчому рівні, а також проводити роз’яснювальну роботу серед споживачів», – наголосила Наталія Хоцянівська.

Нагадаємо, Мінрегіон разом зі Світовим банком продовжує реалізацію проєкту щодо модернізації сектору водопостачання в Україні.

Повернутися вгору