У Мінрегіоні планують розширити інструменти цифровізації регіонів 

11.06.2021

Міністерство розвитку громад та територій України планує запровадити Портал кращих практик та Проєктний офіс цифрового регіонального розвитку. Ці інструменти допоможуть громадам не тільки збільшити дохід, але й залучити інвестиції. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Олександр Дудченко на Міжнародному інвестиційному форумі.

«Серед основних напрямів цифрового розвитку регіонів впровадження інноваційних технологій у системі управління розвитком міст на засадах концепції Смарт-сіті. А також підвищення інституційної спроможності щодо розбудови ІТ-інфраструктури, створення цифрових платформ, системи відкритих даних тощо. Щодо кожного з цих напрямів  розробляється комплекс завдань, як для маленьких, так і для великих населених пунктів», зазначив Олександр Дудченко.

Заступник Міністра додав, що Портал кращих практик стане платформою для обміну досвідом між громадами. На ньому будуть створені умови для якісної взаємодії з CDTO (заступниками з цифрової трансформації) з інших регіонів. Також на порталі будуть публікуватися історії успіху та ІТ-рішення електронного урядування, що працюють в громадах/регіонах. 

Водночас Олександр Дудченко наголосив, що Проєктний офіс є не менш важливим інструментом для цифровізації регіонів. Мета його створення підтримка громад у впровадженні проєктів цифрової трансформації.  Станом на сьогодні ці два інструменти знаходяться на стадії погодження концепції. 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зазначив, що цифровізація регіонів підвищить якість та комфорт життя у громадах, відтак, цей напрям — серед пріоритетів Мінрегіону. 

Довідково

Смарт-сіті — це місто, яке використовує сучасні технології для надання послуг та розв’язання міських проблем. Розумне місто робить такі речі, як покращення транспорту та доступності, покращення соціальних послуг, сприяє сталому розвитку.

Повернутися вгору