У Мінрегіоні розпочалось обговорення законопроєкту щодо комплексної термомодернізації будівель

26.05.2021

Сьогодні у Мінрегіоні розпочалися публічні обговорення проєкту Закону «Про створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель». У межах заходу передбачено серію з 3-х тематичних онлайн-консультацій.

«Цей законопроєкт – результат спільної роботи, яка тривала понад рік. Ми знаходимось на фінішній прямій підготовки. До кінця травня мають завершитися громадські обговорення проєкту закону, а протягом червня працюватимемо у стінах Верховної Ради з нашими колегами з профільного Комітету для того, щоб в кінці місяця побачити цей законопроєкт у порядку денному парламенту», – зазначив перший заступник Міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський.

У перший день заходу до обговорення долучилися понад 40 учасників – представники Мінрегіону, експерти та громадськість. Учасники обговорили нові системні положення, зокрема щодо стратегії термомодернізації, бази даних будівель, енергоменеджменту, державної підтримки.

Перший заступник Міністра під час заходу закликав учасників активно висловлювати свою думку та надавати пропозиції, які будуть детально розглянуті.

Попереду ще 2 дні обговорень за такими темами:

  • 27 травня – поетапна глибока термомодернізація, мінімальні вимоги до енергоефективності будівель;
  • 28 травня – енергетична сертифікація, обстеження інженерних систем, атестація енергоаудиторів.

Нагадаємо, Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов презентував законопроєкт «Про створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель» 25 травня 2021 року.

Цей документ розробили у Мінрегіоні спільно з міжнародними партнерами, народними депутатами та експертами з метою створення інституційних умов для масової термомодернізації будівель.

Письмові пропозиції до законопроєкту можна подати включно до 30 травня 2021 включно.

Повернутися вгору