У Мінрегіоні розпочато роботу міжнародного проекту Twinning щодо системи управління відходами електронного та електричного обладнання

15.03.2016

Мінрегіон визначено бенефіціаром проекту Twinning «Впровадження системи управління відходами електронного та електричного обладнання (WEEE) Україні», робота якого розпочалася 15 березня. Для його реалізації в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України створено відповідну робочу групу.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк під час засідання робочої групи з питань підготовки та реалізації даного проекту у Мінрегіоні.

«Враховуючи, що невід’ємною частиною побутових відходів є відпрацьовані батарейки та прилади електронного та електричного обладнання існує нагальна потреба на законодавчому рівні вирішити питання поводження з цими небезпечними відходами», – зазначив заступник Міністра.

Він зауважив, що дуже важливо з міжнародними партнерами продуктивно відпрацювати питання по утилізації цього обладнання, щоб мінімізувати негативний вплив побутових відходів для збереження якості ґрунту, води та атмосфери, спираючись на принципи, передбачені Директивою ЄС щодо відходів.

Також, за словами начальника Управління благоустрою територій та комунального обслуговування Мінрегіону Максима Барінова, на даний час Міністерством підписано Контракт з керівником проекту Twinning, який триватиме 21 місяць.

«Сподіваюсь, що цей проект допоможе на законодавчому рівні врегулювати питання поводження з небезпечними відходами органам місцевого самоврядування та забезпечить стабільну роботу всім учасникам ринку у цій сфері», – підкреслив начальник Управління.

Максим Барінов також повідомив, що урочистий захід з нагоди початку роботи проекту Twinning відбудеться 22 березня в Мінрегіоні.

 

Довідка

Міжнародні проекти Twinning направлені на підготовку країн до вступу до ЄС, а також впровадження норм європейського законодавства у законодавстві країни – бенефіціара.

Виконавцями проекту є такі країни як Австрія, Іспанія, Франція.

Проектом Twinning передбачається: розробка законодавства у сфері управління відходами електронного й електричного обладнання; створення підходу до впровадження роздільного збирання відходів електронного й електричного обладнання; підготовка та погодження переліку відходів електронного й електричного обладнання; розширення статистичних даних щодо відходів електронного й електричного обладнання; розробка схеми фінансування збору та утилізації електричних та електронних відходів; розробка та друк навчальних посібників та підручників щодо покрокового впровадження системи управління відходами електричного та електронного обладнання.

Повернутися вгору