У наступному році Україна перейде на нові стандарти енергоефективності – Геннадій Зубко

30.11.2015

Наступного року Україна перейде до нових стандартів і зобов’язань щодо споживання енергоресурсів. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час Години запитань до Уряду у Верховній Раді.

«Якщо людина хоче провести енергоефективні заходи, вона повинна дотримуватись стандартів, які дадуть можливість отримати економію не у 20%, а з максимальним енергоефективним ефектом, який досягатиме 45%», – сказав він.

Як зазначив Віце-прем’єр-міністр, запроваджена Урядом програма з компенсації тіла енергоефективних кредитів, а також підписані з органами місцевого самоврядування меморандуми щодо компенсації відсотків по «теплих» кредитах показали, що сьогодні є запит на такі запозичення. Вже видано майже 1,1 млрд грн таких кредитів.

Він додав, що сьогодні споживання енергії на 1 кв. м в Україні складає 230 кВт. Для порівняння, середній показник по Польщі і Білорусі більш ніж в двоє менший – 95-100 кВт.

«Тому в напрямку житлового сектору ми будемо проводити роботу з точки зору і стандартів, і залучення дешевих коштів», – підкреслив Урядовець.

Урядовець наголосив, що уряд мотивуватиме українців впроваджувати максимальні енергоефективні заходи: «Заміна лише вікон призведе до заощадження коштів на рівні 20%, в той час як проведення повного комплексу енергефективних заходів дозволить заощадити близько 50%».

«Держава сьогодні зацікавлена у максимально ефективному використанні коштів на енергоефективні заходи», – підкреслив він.

Геннадій Зубко зазначив, що Уряд веде переговори з Європейським інвестиційним банком та іншими міжнародними фінансовими організаціями про залучення дешевих кредитів на енергоефективні заходи і перехід на альтернативні джерела енергії у промисловості.

«Це робиться для того, щоб українська промисловість була конкурентоспроможною у споживанні природних енергоресурсів», – підкреслив він.

Повернутися вгору