У Нідерландах Голова Держенергоефективності презентував інвестиційний потенціал вітчизняного ринку відновлюваних джерел енергії

30.03.2016

1009Під час візиту української урядової делегації до Королівства Нідерландів 30 березня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь в Українсько-нідерландському бізнес-форумі.

«Україна йде європейським шляхом розвитку, у тому числі у сфері «зеленої» енергетики. Відповідно до зобов’язань, взятих перед Енергетичним Співтовариством, прийнято Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, яким задекларовано мету – досягти 11 % енергії з відновлюваних джерел в енергобалансі країни до 2020 року. Для цього ми вже вдосконалюємо законодавче поле для усіх охочих працювати у цій царині», – сказав Сергій Савчук під час презентації інвестиційного потенціалу українського ринку відновлювальних джерел.

Він окреслив основні положення прийнятого 4 червня 2015 року Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії».

«Закон став ключовим для формування конкурентоспроможного ринку відновлюваних джерел енергії», – наголосив він. Зокрема, за новим Законом «зелений» тариф на виробництво електроенергії з біомаси та біогазу становить 12,38 євроценти за кВт*год.

«Такий тариф дає можливість мультиплікувати проекти з будівництва когенераційних установок, що працюють на біомасі. Окупність цих проектів до 4 років», – пояснив Сергій Савчук. За його словами, згіддо проведених Агентством розрахунків для спорудження однієї установки потужністю 5,3 МВт електроенергії та 13 МВт теплової енергії потрібно близько 16 млн євро.

«У 2015 році, лише протягом 5 місяців після прийняття цього Закону, кількість встановлених домогосподарствами сонячних панелей зросла в 11 разів. Причиною цьому є прийнятий «зелений» тариф у розмірі 17,2 євроценти за кВт*год», – підкреслив Голова Держенергоефективності.

Він також відзначив, що потенціал для реалізації  проектів з виробництва енергії з відновлюваних джерел та альтернативних видів палива існує у кожному регіоні країни. «Загальний інвестиційний потенціал цього ринку в Україні складає 16 млрд євро. З них 8 млрд євро потрібно для розвитку відновлюваної електроенергетики», – наголосив Сергій Савчук.

0012

 

Прес-служба Держенергоефективності

Повернутися вгору