У нових і реконструйованих готелях для посилення безпеки пропонують обов’язково влаштовувати вхід за безконтактними картками – нові зміни у ДБН

13.05.2019

Для підвищення норм безпеки проживаючих та захисту їх майна у готелях у нових змінах до ДБН “Готелі” запропоновано обов’язково влаштовувати електронні системи контролю доступу – вхід за безконтактними картками до номерів та інших готельних приміщень.

“Ситуації з крадіжками завжди неприємні. Тому, щоб підвищити безпеку і захистити проживаючих від таких негативних моментів, ми запропонували при проектуванні нових та проведенні реконструкції існуючих готелів обов’язково передбачати електронні системи контролю входу в сам готель та номери – за безконтактними картками. Це зручно, ефективно і більш безпечно. За допомогою таких електронних систем можна відслідковувати та ідентифіковувати всі входи до номеру, у тому числі, персоналу”, – сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Це дозволить підвищити рівень обслуговування в українських готелях, зробити їх надійнішими та більш безпечними для громадян. Крім того, що також важливо, використання безконтактних карток дозволить суттєво скоротити енерговитрати в будівлі завдяки “енергозберігаючим кишеням”, через які за допомогою картки контролюється подача електроенергії до номеру.

Згідно зі змінами у ДБН, при проектуванні готелів необхідно передбачати заходи, які захищають від несанкціонованого проникнення в готельні номери та інші приміщення, за допомогою сучасних систем контролю доступу та відеоспостереження.

Зміни розроблені ПАТ “КиївЗНДІЕП”, вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

2019_05_13_дбн

Повернутися вгору