У Полтавській області доступні електронні версії на понад 200 тисяч поземельних книг

19.02.2016

Poltava oblastНа сьогодні у Полтавській області землевпорядники відкрили у електронній формі 204 530 поземельних книг (майже 42 % від загальної кількості). За 2015 рік державні кадастрові реєстратори територіальних підрозділів Держгеокадастру регіону відцифрували 141 657 поземельних книг. З початку 2016 року вже опрацювали 62 873 пакети документів. Загалом в області необхідно відкрити електронні поземельні книги ще на 284 478 земельних ділянок.

Відкриття поземельних книг – одне з ключових завдань у сфері земельних відносин. Під час здійснення цієї операції проводиться аналіз повноти та достовірності відомостей про земельні ділянки, що переносяться з державного реєстру земель та інших кадастрів до бази Державного земельного кадастру. Публічні дані про земельні ділянки надають доступ до реєстру власників земель та пришвидшують процес надання адміністративних послуг в он-лайн режимі.

Довідка

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр» поземельна книга – це документ Державного земельного кадастру, що містить відомості про земельну ділянку: кадастровий номер; площу; місцезнаходження; склад угідь; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); нормативну грошову оцінку; інформацію про власників (користувачів) земельної ділянки відповідно до даних про зареєстровані речові права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; дані про бонітування ґрунтів тощо.

Прес-служба Держгеокадастру

Повернутися вгору