Україна досягла значного прогресу в частині євроінтеграційних прагнень, — Олексій Чернишов

26.01.2022
Україна досягла значного прогресу в частині євроінтеграційних прагнень, — Олексій Чернишов

Протягом 2021 року Мінрегіоном було розроблено та зареєстровано ряд документів, щоб наблизити різні сфери життя до норм ЄС. Зокрема, було схвалено підзаконні акти для імплементації 305 Регламенту ЄС, який передбачає, що будівельна продукція на ринку України має відповідати європейським нормам; у сфері енергоефективності громадських будівель — прийнято постанову щодо запровадження системи енергетичного менеджменту тощо. Про це під час засідання комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Захід відбувся під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, за участі Єврокомісара з питань розширення і сусідства Варгеї Олівера, Глави Представництва ЄС в Україні Матті Маасікаса та Надзвичайного і Повноважного Посла Французької Республіки в Україні Де  Понсена Етьєна.

«Протягом минулого року Мінрегіоном було опрацьовано низку важливих законодавчих ініціатив, які стосуються децентралізації, архітектури та містобудування, енергоефективності, водовідведення тощо. Низка законопроєктів зареєстровано у Верховній раді, тож, чекаємо на їх розгляд. Наші євроінтеграційні прагнення залишаються незмінними, відтак, попереду — ще багато спільної роботи», — наголосив Міністр Олексій Чернишов.

Зазначимо, в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у Верховній Раді зареєстровані законопроєкти:

  • у сфері децентралізації —  №5833 щодо розмежування функцій уповноважених органів містобудування та архітектури;
  • у сфері енергоефективності №6485  щодо створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель; 
  • у сфері житлово-комунального господарства №6478 щодо водовідведення стічних вод населених пунктів, який імплементує положення Директиви Ради 91/271/ЄЕС «Про очистку міських стічних вод».

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Європейський Парламент визнав децентралізацію однією з найуспішніших реформ в Україні.

Повернутися вгору