Україна, Грузія та Молдова вимагають негайного виведення російських військ

13.12.2015

8d1c3c8321dcda6bde71100cbe8d4410_350_233_f«Україна вимагає повного виконання мінських домовленостей щодо виводу російських військ зі своєї території, закриття кордонів. Ми вимагаємо дотримання принципів недоторканності та територіальної цілісності нашої держави» – Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко.

За дорученням Президента України Петра Порошенка Геннадій Зубко очолив офіційну делегацію України до Туркменістану для участі на  форумі «Peace, security and development», присвяченому 20-й річниці Нейтралітету Туркменістану.

«Одним із принципів Нейтралітету Туркменістану є абсолютна повага до суверенітету і територіальної цілісності,  права вибору розвитку іншої держави. Ці принципи дають можливість забезпечити не лише безпеку, а й економічний розвиток держав», – сказав Геннадій Зубко.

«Порушення цих принципів призводить до створення квазі терористичних організацій, на кшталт ДНР-ЛНР, та ведення гібридних воєн. Проведення військових операції на території України, Молдови, Грузії мають прямий зв’язок з підсиленням тероризму та нестабільності в Європі», – наголосив Віце-прем’єр-міністр України

«Президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував Мінськ в майбутньому, як платформу для  врегулювання конфліктів. Ми займаємо чітку позицію: без відновлення та пошуку нових інструментів безпеки для суверенітету і територіальної цілісності держав – урегулювання конфліктів постфактум буде безкінечним. Мінської площадки просто не вистачить для врегулювання всіх міждержавних конфліктів», – наголосив він.

Під час виступу на  форумі голова офіційної делегації, Президент Молдавії Миколає Тимофті заявив, що його країна наполягає на повному виведенні військ Росії з придністровського регіону: “Ми повторюємо необхідність завершення процесу виведення російських військових і боєприпасів з території нашої країни. Також ми виступаємо за трансформацію миротворчої операції в зоні безпеки в громадянську місію під міжнародним мандатом”.

Голова офіційної делегації, Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі заявив, що війна в Сирії, Афганістані, терористичні атаки в Парижі, Єгипті, Туреччині та багатьох інших країнах, а також російська агресія проти сусідніх країн і невирішені конфлікти у Східній Європі – в Молдові, Україні та Грузії виявили до 2016 року важливі виклики і загрози. За його словами, в такій обстановці істотне значення має посилення співпраці у напрямку безпеки.

Довідка

У рамках роботи офіційної делегації Геннадій Зубко також провів робочі зустрічі з співпраці економік України та Туркменістану з віце-прем’єром, міністром закордонних справ Туркменістану Рашидом Мередовим, віце-прем’єром Кабінету Міністрів Туркменістану Сатликом Сатликовим, віце-прем’єром Кабінету Міністрів Туркменістану Шамухамметом Дурдилиевимта та віце-прем’єром Кабінету Міністрів Туркменістану Кабінету Міністрів Туркменістану Ягшигельди Какаєвим, який є співголовою Спільної міжурядової українсько-туркменської комісії з економічного та культурно-гуманітарного співробітництва.

Прес-служба Віце-прем`єр-міністра України

    Повернутися вгору