Україна має гарні передумови для динамічного розвитку сектору біоенергетики

19.02.2016

ДерженергоефективностіУкраїна має гарні передумови для динамічного розвитку сектору біоенергетики – значний потенціал і технологічні можливості. В умовах сьогодення це важливі чинники для створення енергетичних селищ.

Про це повідомив начальник Управління заміщення традиційних видів палива Держенергоефективності Юрій Шафаренко під час семінару-тренінгу «Біоенергетичне селище – шлях до сталого і самодостатнього енергозабезпечення».

Він зауважив, що законодавчі ініціативи стимулюватимуть створення біоенергетичних селищ, а такі осередки як біоенергетичні селища матимуть ряд переваг:  покриватимуть, як мінімум, 50% енергопостачання за рахунок енергії з біомаси, виробленої безпосередньо у регіоні; створюватимуть місцеву довгострокову безпеку енергопостачання; сприятимуть розвитку сільської місцевості. Крім цього, відбуватиметься заміщення викопних джерел енергії та знижуватиметься шкідливий вплив на навколишнє середовище.

Під час семінару керівник проекту «Біо-ПРОМ» Агентства з питань відновлюваних ресурсів Німеччини (FNR) Леся Матіюк презентувала німецький досвід створення біоенергетичних селищ. Зокрема, вона зазначила, що перший такий проект було реалізовано у 2000 році на базі селища Юнде. За останні роки вони набули популярності і на сьогодні на базі 160 населених пунктів існують подібні селища. Крім того, до цього процесу стали долучатися не тільки окремі населені пункти, а й цілі регіони.

За її словами, з метою популяризації концепції та переваг біоенергетичних селищ цього року в Німеччині проводитиметься конкурс на найуспішніший проект з виробництва та використання біоенергії у сільській місцевості. У конкурсі приймуть участь селища, міста та райони, у яких тепло- та енергозабезпечення на 50% складається з виготовленої в регіоні біомаси.

Наприкінці семінару-тренінгу учасники заходу мали змогу попрактикуватися у розробці концепцію такого біоенергетичного селища на прикладі м. Боярка, Київської області.

Загалом у заході прийняло участь близько 200 представників органів місцевого самоврядування, а також профільних асоціацій, бізнесу та громадськості.

Презентаційні матеріали за посиланням:

  1. “Основная концепция: Биоэнергетическая деревня”, Леся Матіюк, Агентство з питань відновлюваних ресурсів Німеччини (FNR e.V.)
  2. “«Енергетичний патріотизм» для малих громад”, Олег Левченко, ГО «Подільська агенція регіонального розвитку»
  3. “Существенные особенности биоэнергетических деревень в контексте устойчивости”, Леся Матіюк, Агентство з питань відновлюваних ресурсів Німеччини (FNR e.V.)
  4. “Можливості централізованого теплопостачання на біопаливах для потреб населення в Україні”, Георгій Гелетуха, Біоенергетична асоціація України
  5. “Бизнес-модель и финансирование проектов биоэнергетических деревень”, Леся Матіюк, Агентство з питань відновлюваних ресурсів Німеччини (FNR e.V.)
  6. “Створення енергетичних кооперативів в Україні: юридичні аспекти”, Анна Пастух, ГО «Агентство з відновлюваної енергетики»
  7. “Биоэнергетическая деревня как форма энергообеспечения в регионе”, Леся Матіюк, Агентство з питань відновлюваних ресурсів Німеччини (FNR e.V.)
  8. “Стан та перспективи розвитку біоенергетики”, Юрій Шафаренко, Держенергоефективності
  9. “Как спроектировать биоэнергетическую деревню? – разработка сценария на примере г. Боярка”, Леся Матіюк, Агентство з питань відновлюваних ресурсів Німеччини (FNR e.V.)

Прес-служба Держенергоефективності

Повернутися вгору