Україна впроваджує кращі європейські практики щодо підвищення енергоефективності та розвитку відновлювальної енергетики, – Тарас Токарський

07.09.2018

Використання досвіду скандинавських країн у кліматичних рішеннях дозволить Україні суттєво скоротити викиди парникових газів та сприятиме виконанню країною Паризької кліматичної угоди.

Про це наголосив на зустрічі з Послами Фінляндії і Швеції в Україні та міжнародними експертами заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з питань європейської інтеграції Тарас Токарський, у рамках презентації дослідження «Зелена шкала» Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО.

«Зміна клімату в світі є однією з найгостріших екологічних проблем, які стоять сьогодні перед людством. Тож, захист атмосфери від викидів шкідливих речовин та парникових газів, раціональне використання наявних енергоресурсів, а також розвиток відновлювальної енергетики визначені одними з пріоритетних завдань роботи Мінрегіону», – зазначив Тарас Токарський.

Заступник Міністра наголосив, що Україна вже кілька років поспіль стоїть на шляху запровадження кращих європейських практик щодо підвищення енергоефективності та розвитку відновлювальної енергетики. «Рішучі кроки дозволяють не лише зменшити вплив на зміни клімату у світі, але й забезпечити зниження рівня залежності від імпорту енергоносіїв. Результати дослідження «Green to Scale» підтверджують вірність обраного Україною вектору реформ та наявність значного потенціалу держави в сфері зменшення обсягів споживання викопних видів палива шляхом впровадження енергоефективних технологій в житловому секторі, в промисловості, транспорті і сільському господарстві», – підкреслив він.

Зазначимо, що презентація дослідження «Зелена шкала» була ініційована Радою міністрів північних країн, яка є офіційним органом міждержавного співробітництва Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії, Швеції, Гренландії, Фарерських та Аландських островів.

Повернутися вгору