Українська частина комісії визначила пріоритетні напрямки співпраці з Китаєм

30.01.2016

138563206529 січня під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка відбулося засідання Української частини Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР. З метою підготуватися до проведення спільного засідання з Китайською Стороною в одному з залів Кабінету Міністрів зібралися представники усіх профільних відомств.

Одним із основних питань, винесених на порядок денний, був проект подальшого розвитку нового «Шовкового шляху» з Європи через Україну до Азії. «Це дуже важливий і взаємовигідний для нас і наших китайських партнерів проект. До часу проведення двосторонньої комісії у квітні ми повинні підготувати Дорожню карту його реалізації та заручитися підтримкою китайських партнерів у втіленні проекту в життя», – наголосив Геннадій Зубко.

Окрім цього, учасники міжурядової наради обговорили низку спільних українсько-китайських інвестиційних проектів, які можуть бути реалізовані в разі досягнення домовленостей про співпрацю:

  1. В галузі інфраструктури та будівництва: зазначений вище проект розвитку нового «Шовкового шляху» та електрифікація локомотивної тяги.
  2. У сфері розвитку іпотечного ринку та будівництва доступного житла: реалізація меморандумів Мінрегіону з Державною корпорацією СITIC і Державної Іпотечної установи з компанією ССЕС щодо реалізації будівництва житла, можливості будівництва орендного житла, тощо.
  3. В енергетичному секторі: модернізація процесів газовидобування для збільшення обсягів видобутку українського газу, а також переведення ТЕЦ на вугілля для розвитку місцевих вугільних шахт, в тому числі у Львівській області.
  4. У сфері сільського господарства: збільшення експорту українських продуктів харчування, а також можливість акредитації агентств китайської народної республіки по контролю за якістю продуктів.

Маючи на меті збільшення українського експорту, учасники наради погодили також можливість залучення інвестицій на розвиток річкового та залізничного транспорту, а також портової інфраструктури.

У рамках підготовки до Україно-Китайської комісії із 7 створених підкомісій було проведено 3 підкомісії: у галузі торговельно-економічного співробітництва, сільського господарства та з питань співробітництва у галузі культури. Ще 4 підкомісії з питань співробітництва у космічній галузі, з питань науково-технічного співробітництва, з питань співробітництва у галузі освіти та з питань співробітництва у галузі медицини відбудуться найближчим часом.

Прес-служба Віце-прем’єр-Міністра

Повернутися вгору