Управителів багатоповерхівок та ЕСКО-компанії можуть залучити до державної програми з енергоефективності

16.01.2016

Держенергоефективності-2Можливості залучення управителів та енергосервісних компаній, які займаються утепленням багатоквартирних будинків, до державної програми з енергоефективності була присвячена зустріч Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками АТ «Ощадбанк», АБ “Укргазбанк”, АТ “Укрексімбанк”, міжнародних проектів технічної допомоги, експертних і громадських платформ, яка відбулася 15 січня.

«Ми маємо задіяти усіх суб’єктів на ринку управління житловими будинками, які можуть стати провідниками національної програми з утеплення. Наприклад, величезний потенціал мають управителі та ЕСКО-компанії”, – сказав Сергій Савчук.

Він зазначив, що механізм, який нині напрацьовується в Держенергоефективності, передбачає ефективний стимул для співвласників долучатися до енергозбереження.

«Це можливість перекласти фінансові та технічні ризики за проектами з утеплення на фахівців – управителів та ЕСКО-компаній”, – зазначив він.

Представники банків висловили готовність опрацювати запропоновані моделі кредитних продуктів і пов’язані з ними фінансові ризики у співпраці з потенційними позичальниками – управителями та ЕСКО-компаніями.

Довідка

Відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», з 1 липня цього року в Україні створюються законодавчі підстави для розвитку ринку управителів багатоквартирних будинків.

Станом на 11 січня 2016 року, до державної програми з енергоефективності долучилося 195 ОСББ, які взяли “теплих” кредитів на суму понад 16 млн грн.

Прес-служба Держенергоефективності

Повернутися вгору