Уряд підтримав законопроєкт, який визначає особливості комерційного обліку на час воєнного стану

19.07.2022
Уряд підтримав законопроєкт, який визначає особливості комерційного обліку на час воєнного стану

Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт, який визначає особливості комерційного обліку теплової енергії та водопостачання на час воєнного стану. Відповідний законопроєкт, розроблений Мінрегіоном, Уряд схвалив на засіданні 19 липня.

Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська.

«Внаслідок збройної агресії росії підприємства–надавачі комунальних послуг не мають можливості на окремих територіях своєчасно фіксувати показники вузлів комерційного обліку теплової енергії та водопостачання. Це впливає на нарахування плати за спожиті послуги. Крім того, наразі неможливо встановлювати відповідні лічильники коштом тарифної складової, адже Уряд рекомендував не підвищувати тарифи для населення. Відтак прийняте рішення — це захист інтересів як споживачів, так і виконавців цих послуг», — зазначила Наталія Хоцянівська.

Законопроєкт передбачає:

  • визначення на законодавчому рівні особливостей комерційного обліку комунальних послуг, враховуючи введення в Україні воєнного стану (в частині зняття показань вузлів комерційного обліку, здійснення повірки вузлів комерційного обліку, нарахування плати споживачам за комунальні послуги);
  • перенесення терміну застосування фінансових санкцій до підприємств тепло-, водопостачання за не встановлення вузлів комерційного обліку води та теплової енергії та граничного терміну встановлення таких вузлів обліку (до 1 серпня 2024 року).

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зазначив, що виділені Урядом 1,4 млрд грн для формування запасу резервного обладнання та матеріалів для підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення мають піти на забезпечення оперативної допомоги громадам під час опалювального сезону.

Повернутися вгору