Уряд погодив зміни до деяких законів щодо Національного військового меморіального кладовища

23.09.2020

23 вересня Кабінет Міністрів України підтримав проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища».

Законопроєкт, розроблений Мінрегіоном на виконання Постанови Верховної Ради України «Про Національне військове меморіальне кладовище», надає законодавче визначення терміну Національного військового меморіального кладовища, яке має бути створене з метою увічнення пам’яті та організації почесних поховань та перепоховань борців за незалежність України у ХХ столітті, військовослужбовців, які померли (загинули) під час виконання бойових завдань, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

«Трагічні події різних часів в історії України закарбовані в свідомості нації в знак вшанування пам’яті загиблих, які здійснили героїчні вчинки в ім’я свого народу, заради його вільного існування. Національне військове меморіальне кладовище – символ поваги до нашого минулого для наступних поколінь незалежної України», — зазначив Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов. 

Законопроєктом передбачено визначення органу, що забезпечуватиме утримання Національного військового меморіального комплексу, встановлення норм, щодо затвердження Кабінетом Міністрів України порядку організації поховань та перепоховань на території Національного військового меморіального комплексу та зразку намогильних споруд.

Повернутися вгору